Kastor szyje

Tytuł oryginalny:
Castor syr
Autor:
Lars Klinting (1948-2006)
Tłumacz:
Magdalena Landowska
Wydawca:
Media Rodzina (2015-2016)
ISBN:
978-83-8008-281-6
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

W poprzednich książkach znany i lubiany bóbr już majsterkował, zasadził fasolkę i upiekł ciasto. Teraz przyszła pora na... szycie! Kastor najpierw więc pierze, prasuje, fastryguje, wycina, aż w końcu chwyta za igłę i nitkę. Po tych wszystkich czynnościach nie pozostaje mu już nic innego, jak tylko przymierzyć swój strój. Co takiego uszył – o tym maluchy przekonają się same, zaglądając do najnowszej części historyjki! Przygody Kastora są w książce dokładnie zilustrowane i szczegółowo opisane.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kastor, sympatyczny bóbr, zawsze jest zajęty. Co dzień potrafi znaleźć sobie pożyteczne zajęcie. Tym razem postanowił uszyć fartuch, bo stary jest już całkiem potargany. Zabiera się metodycznie do roboty. Najpierw wyszukuje odpowiedni materiał, potem go pierze (przy okazji sam bierze kąpiel), a gdy już wyschnie – prasuje. Następnie przystępuje do sedna czynności – zdejmuje miarę, sporządza wykrój, kroi materiał i szyje. Jest to całkiem przyjemne zajęcie, choć zdarza się też ukłuć boleśnie w palec. Może się też zdarzyć, że fartuch będzie za długi. Ale koniec końców udaje się Kastorowi uszyć piękny nowy fartuch, leżący na nim jak ulał. • Na ostatnich stronach znajdziemy wskazówki krawieckie i wykrój w pomniejszeniu. W tak miłym towarzystwie szycie nie jest trudne. • Bardzo lubię wszystkie książeczki o Kastorze. Aktualnie wydane są cztery.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Opis
Autor:Lars Klinting (1948-2006)
Tłumacz:Magdalena Landowska
Ilustracje:Magdalena Landowska
Wydawca:Media Rodzina (2015-2016)
ISBN:978-83-8008-281-6
Autotagi:beletrystyka druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna opowiadania proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo