Chrząszcz i jego chłopiec

Tytuł oryginalny:
Beetle boy
Autor:
M. G. Leonard ...
Tłumacz:
Rafał Lisowski
Ilustracje:
Júlia Sardà ...
Wyd. w latach:
2016 - 2016
ISBN:
978-83-280-3352-8, 978-83-280-3986-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...

Pewnego dnia tata Darkusa znika w tajemniczych okolicznościach, a chłopiec musi przeprowadzić się do swojego ekscentrycznego wujka Maksa. Okazuje się, że w mieszkaniu jego sąsiadów żyje mnóstwo chrząszczy. Darkus szybko odkrywa, że nie są to zwyczajne owady. Są inteligentne, umieją się porozumiewać z ludźmi i pomagają mu rozwiązać zagadkę zniknięcia jego taty. Ale żeby odnaleźć i uwolnić ojca, Darkus i jego nowi przyjaciele będą musieli zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem - szaloną projektantką mody Lucretia Cutter, która nie pozwoli, żeby ktokolwiek stanął na jej drodze.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka ta to nieco mroczna historia, w której zasadniczą rolę odgrywa dość niezwykła przyjaźń… Bohater tej opowieści trzynastoletni Darkus znajduje się na skraju rozpaczy. Zdaje się, że jego ojciec archeolog Bartholomew Cuttle zaginął w niewiadomych okolicznościach i na próżno go szukać… W zaistniałej sytuacji chłopiec zmuszony jest wyprowadzić się do swojego ekscentrycznego wujka Maksa. Na domiar złego naprzeciwko wprowadzili się wyjątkowo paskudni sąsiedzi. Okazuje się, że nie są oni jedynymi lokatorami tego mieszkania. Żyje w nim również mnóstwo chrząszczy. W ten sposób dochodzi do spotkania chłopca z Baxterem – osobliwym owadem. Darkus szybko odkrywa, że Baxter nie jest zwykłym insektem. Jest inteligentny, a na dodatek potrafi porozumiewać się z ludźmi. Chłopiec zaprzyjaźnia się z chrząszczem, który oferuje mu swą pomoc w rozwiązaniu zagadki dotyczącej zniknięcia jego taty. Darkus, Baxter i ich pomocnicy wyruszają z odsieczą… W swej poszukiwawczej wędrówce będą musieli zmierzyć się z naprawdę groźnymi przeciwnikami. Z całą pewnością szalona projektantka mody, zamieszana w zniknięcie archeologa, Lucretia Cutter nie pozwoli, żeby ktokolwiek stanął jej na drodze…
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:M. G. Leonard Júlia Sardà
Tłumacz:Rafał Lisowski
Ilustracje:Júlia Sardà Rafał Lisowski
Wydawcy:Grupa Wydawnicza Foksal (2016) Wilga (2016) IBUK Libra (2016) Legimi (2016) Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal (2016)
ISBN:978-83-280-3352-8 978-83-280-3986-5
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo