O chłopcu, który pływał z piraniami

Tytuł oryginalny:
Boy who swa, with piranhas
Autor:
David Almond
Ilustracje:
Oliver Jeffers ...
Tłumacz:
Katarzyna Androsiuk ...
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2016-2017)
ISBN:
978-83-7983-636-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Nie każdy może pływać z piraniami. Żeby tego dokonać, aby zanurzyć się w akwarium pełnym krwiożerczych ryb i wyjść z tego cało, trzeba być kimś niezwykłym! Czy mały Stanley Potts okaże się tak wyjątkowym chłopcem? Stan, wychowywany przez wujostwo chłopiec, który stracił rodziców, postanawia wyruszyć w świat wraz z wesołym miasteczkiem. Opiekuje się złotymi rybkami, z którymi potrafi się porozumiewać. Pracując w wesołym miasteczku, Stan poznaje wiele przedziwnych postaci, uczy się samodzielności i odnajduje przyjaźń. Jednak najważniejszym wydarzeniem okazuje się spotkanie z wielkim mistrzem pływania z piraniami - Panchem Pirellim. Czy Stan postanowi wrócić do domu, do kochających go wuja i ciotki? A może wybierze się z wielkim mistrzem Panchem Pirellim nad Amazonkę, by uczyć się pływania z piraniami? [nota wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Stanley Potts to zwyczajny chłopiec, który po stracie rodziców zamieszkuje wraz ze swym wujostwem w Rybim Zakątku 69 i jak dotąd wiedzie w miarę spokojne życie. Jak dotąd… W pewnym momencie wujek Ernie wpada na nieco szalony pomysł, by w swym domu rozpocząć produkcję ryb w puszkach. W związku z czym w oka mgnieniu życie Stanleya staje na głowie i zmienia się w zupełnie zbzikowaną sytuację. Z czasem działalność Erniego staje się coraz bardziej okrutna. Stanley decyduje się na ucieczkę z domu wujostwa do wesołego miasteczka. Tu przy stoisku z kaczkami do pływania znajduje sobie nową rodzinę. Należą do niej: Dostoyevsky i Natasha, tajemnicza Cygańska Róża oraz mężczyzna pływający z piraniami, niejaki Pancha Pirelli. Stanley otrzymuje jednocześnie doskonałą szanse od losu, aby zabłysnąć, stać się kimś sławnym. Czy wystarczy mu jednak odwagi, żeby wskoczyć do akwarium z błyszczącą w słońcu wodą, wypełnionego dodatkowo piraniami? Czy Stanley Potts okaże się być aż tak wyjątkowym chłopcem?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:David Almond
Ilustracje:Oliver Jeffers Alex T. Smith
Tłumaczenie:Katarzyna Androsiuk Helena Skowron
Wydawca:Wydawnictwo Zielona Sowa (2016-2017)
ISBN:978-83-7983-636-9
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo