Ofiara

Tytuł oryginalny:
Kept woman
Autor:
Karin Slaughter
Tłumacz:
Dorota Stadnik
Wydawcy:
Legimi (2021)
Harper Collins (2016-2021)
IBUK Libra (2016)
Wydane w seriach:
Will Trent
ISBN:
978-83-276-2067-5, 978-83-276-2168-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
powieści
4.5 (12 głosów)

Wystarczyło kilka minut na miejscu zbrodni, by agent Will Trent zrozumiał, że poprowadzi jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze. Nie będzie łatwo ustalić, kto zabił Dale’a Hardinga. Harding, były policjant, hazardzista i agresywny pijak, miał tylu wrogów, że lista podejrzanych jest wyjątkowo długa. Liczne ślady wskazują, że na miejscu była kobieta. Prawdopodobnie została ranna, dobiegła do wyjścia i tam jakby rozpłynęła się w powietrzu. Morderczyni czy ofiara? Ciało Hardinga znaleziono w pustym budynku należącym do Marcusa Rippy’ego. Ten bogaty i popularny koszykarz został niedawno oskarżony o brutalny gwałt. Jednak prowadzone przez Willa śledztwo zakończyło się fiaskiem. Kilka łapówek wystarczyło, by Marcusa oczyszczono z zarzutów, a Will zyskał wpływowego wroga. Dochodzenie ujawnia gęstą sieć powiązań miejscowej elity ze światem przestępczym. Śledczy mozolnie odnajdują kolejne fragmenty kryminalnej układanki, ale nie zawsze udaje im się dopasować je do całości. W dodatku wiele tropów prowadzi do mrocznej przeszłości Willa, której nigdy nie zamierzał ujawniać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka bardzo wciągająca - wiele sekretów, wiele zwrotów akcji. Dowiadujemy się więcej o przeszłości Willa Trenta i Angie.
  • Dobra, wciągająca książka, z licznymi zwrotami akcji i trzymająca w napięciu. Przyznam się, że osobiście nie znoszę postaci Sary i jej cukierkowata perfekcja mnie brzydzi i odrzuca, ale poza tym warto przeczytać.
  • Jedna z lepszych książek z cyklu o Willu Trencie. Dużo jest w niej tajemnic, co mi się bardzo podoba. Nie od razu wiadomo kto jest winien przestępstw. Książka ta pokazuje również jak pieniądze mogą człowieka bronić przed wymiarem kary. Jak dzięki nim można manipulować innymi. Jednak takich ludzi również spotka kara, a niekoniecznie będzie to więzienie. Szczęście w końcu się od nich odwróci. • Jedyne co w tej książce mi się nie podobało to, to że nie ma przedstawionych dalszych losów Willa i Sary.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo