Nigdy nie jest za późno

Autor:
Katarzyna Janus
Wyd. w latach:
2016 - 2023
ISBN:
9788728510742, 978-83-8083-265-7
978-83-8083-364-7
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (3 głosy)

Czego się można spodziewać po samotnych wakacjach nad morzem? Kim tak naprawdę jest tajemniczy, przystojny przedsiębiorca o niezbyt przyjaznym usposobieniu? Jak wygląda związek miłosny pary dojrzałych ludzi po przejściach?

ONA - Zuza, lat 45, rozwiedziona lekarka, matka studiujących bliźniaków. Ładna, ciepła, z lekką nadwagą w przeszłości, obecnie BMI w normie. Lubiana przez pacjentów i przyjaciół, ale nieco znużona swoim życiem. Czuje się jak chomik w kołowrotku.

ON - Maks, bogaty przedsiębiorca, początkowo podający się za kucharza. Pół Polak, pół Niemiec. Rozwiedziony przed czterema laty, z chwilową niechęcią do kobiet.

Spotykają się w nadmorskiej miejscowości w dość niefortunnych okolicznościach. Początkowo nie pałają do siebie sympatią, jednak opatrzność styka ich ze sobą ponownie, tym razem na niemieckiej wyspie Föhr i wówczas sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót.

Powieść Katarzyny Janus to optymistyczna opowieść o potrzebie zmian i poszukiwaniu pomysłu na siebie, przepełniona tęsknotą za prawdziwą miłością oraz spokojnym życiem rodzinnym. Książka idealnie przypadnie do gustu każdemu, kto lubi powieści obyczajowe z ciekawym wątkiem kryminalnym oraz dającym wiele do myślenia zaskakującym wręcz zakończeniem.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Są takie pisarki, którym łatwo przychodzi trafianie do ludzkich serc. Taką pisarką jest Katarzyna Janus. Czytelniczki ja uwielbiają, a na książki trzeba się zapisywać. Ty razem to historia polskiej lekarki, która w trakcie wypadku rowerowego spotyka swoja miłość, nie wierząc że coś takiego może jej się jeszcze w życiu przydarzyć. A jednak, na swej drodze spotyka Maxa sprawcę wypadku, a potem raz jeszcze spotykają się w Niemczech.
  • Bardzo lekka i wciągająca lektura dla kobiet. Ciekawa fabuła z zaskakującym zwrotem akcji. Goraco polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Katarzyna Janus
Lektor:Joanna Derengowska
Wydawcy:SAGA Egmont (2023) ebookpoint BIBLIO (2023) Legimi (2016-2023) Novae Res-Wydawnictwo Innowacyjne (2016) Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne W. Gustowski K. Szymoński
ISBN:9788728510742 978-83-8083-265-7 978-83-8083-364-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo