Dzień cudu

Autor:
Wioletta Sawicka
Wyd. w latach:
2015 - 2018
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (11 głosów)

Czasem trzeba prawie umrzeć, by zacząć żyć na nowo. Pewnej nocy los na drodze Piotra stawia Hankę. Piotr ratuje jej życie i czuje się za nią odpowiedzialny. Hanka początkowo jest nieufna, powoli otwiera się przed nim. Skrajnie różni, a potrzebni sobie. Ona z bagażem trudnych doświadczeń i piętnem śmierci, on niedoceniony z porażającą niemocą twórczą. Zawierają układ. On jej pomoże wymyślić sposób, by mogła odejść na swoich warunkach, a w zamian zyska temat na książkę. Hanka sporządza listę marzeń, które chciałaby zrealizować przed śmiercią. Każdy dzień z Piotrem to dla Hanki dzień cudu. Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia pedagog, z pasji dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna. Zawodowo realizuje się w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi. O sobie wie jedno – że składa się z samych sprzeczności. Prywatnie szczęśliwa żona wciąż tego samego męża, matka bardzo dorosłego syna oraz dorastającej córki. Pasjami lubi czytać książki. Najlepiej kilka naraz. Autorka powieści „Wyjdziesz za mnie, kotku?”, „Będzie dobrze, kotku” i „Jeśli się odnajdziemy, kotku”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Historia, która zapada w pamięć. Młoda dziewczyna, która dzięki chorobie odmieniła swoje życie a właściwie to choroba je zmieniła. Czytając nasuwa się jedna myśl - bądźmy dla siebie dobrzy i żyjmy :)
  • Dla wielu osób rak równa się wyrok śmierci. Zwłaszcza gdy nie można go wyleczyć. I wtedy przed chorym stają dwie możliwości. Od razu się poddać lub na wszelkie możliwe sposoby walczyć o przedłużenie życia. A jeżeli taki wyrok usłyszy młoda osoba, która teoretycznie ma całe życie przed sobą? Ujmująca opowieść napisana w atmosferze ciepłej troski o drugiego człowieka. Mądra opowieść o życiu w którym jest miejsce na optymizm i nadzieję.Czasem potrzeba tak mało i zarazem tak wiele: ciepła słów i dotyku, chwili zatrzymania i zapatrzenia, bycia ze sobą a nie tyko obok siebie. Wspaniała, ciepła chociaż smutna książka. Bo i temat jest niełatwy. Warto przeczytać!!!Bardzo lekka i szybka w czytaniu.
  • Łatwa, lekka, w pewnym sensie inspirująca lektura. Mnie pomogła przetrwać złe chwile w szpitalu. Czasami człowiekowi bardzo potrzeba historii, które wiadomo, że skończą się dobrze, choćby nie wiem jak źle się zapowiadało. Będzie się też z pewnością podobała romantykom, bo sporo tam uczuć i emocji, a także miłosnych uniesień. Zachęcam do przeczytania
  • Debiutuję z moją imienniczka i zaczynam sie wciągać w jej pisanie w jej powieści ma w sobie to cos czego szukam w powieściach z życia kolejne czekają na półce. • Polecam :-)
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Wioletta Sawicka
Wydawcy:Legimi (2018) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2015-2018) Prószyński Media (2016) NASBI (2016) ebookpoint BIBLIO (2016)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8069-420-0 978-83-8097-697-9 978-83-8097-714-3 83-8069-420-0 978-83-8097-697-09
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo