Wallflowers: Jesienne zauroczenie

Tytuł oryginalny:
It happened one autumn
Autor:
Lisa Kleypas
Tłumacz:
Agnieszka Myśliwy ...
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2016-2023)
NASBI (2016)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (5 głosów)

Nowe wydanie drugiego tomu serii "Wallflowers" autorstwa amerykańskiej królowej romansu.

Piękna i dumna ze swojej niezależności Lilian Bowman szybko pojmuje, że jej amerykańskie maniery nie przystają do zasad panujących w londyńskim towarzystwie. Na szczęście żadne upokorzenie nie osłabi jej silnej woli - żadne, oprócz dezaprobaty potężnego i aroganckiego lorda Marcusa Westcliffa. Mężczyzna znany ze swej lodowatej wyniosłości poczuł do niej niechęć, i to od pierwszego wejrzenia… Jednak nie bez powodu mówią, że od nienawiść od miłości tylko jeden krok.

Wystarczy jedno popołudnie, by obydwoje zdali sobie sprawę z łączącej ich namiętności. Z czasem Lilian dowiaduje się coraz więcej o tym, co kryje się pod chłodną maską Westcliffa.

Czy angielski lord zdecyduje się poślubić kobietę nie z jego sfery? Czy i tym razem miłość zwycięży wszystkie przeszkody?

Lisa Kleypas to wyjątkowa autorka, która potrafi sprawić, że śmiejesz się i płaczesz, czytając tę samą stronę. - Julia Quinn, autorka "Bridgertonów"

Seria "Wallflowers" to pierwszorzędna propozycja od prawdziwie utalentowanej opowiadaczki - na zmianę zabawna, zmysłowa i poważna, za każdym razem jest jednak równie przekonująca. - "Publishers Weekly"

Kleypas to klejnot romansu, królowa na ogromnym dworze zapełnionym autorami miłosnych opowieści w historycznym kostiumie. - "Entertainment Weekly"

Lisa Kleypas (ur. 1964) - amerykańska pisarka, której romanse stały się bestsellerami na całym świecie. Tworzy opowieści historyczne i współczesne, a grono ich wiernych czytelniczek powiększa się z każdą nową książką. Mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lisa Kleypas
Tłumaczenie:Agnieszka Myśliwy Teresa Komłosz
Opracowanie graficzne:Ewa Wójcik
Wydawcy:Legimi (2023) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2016-2023) NASBI (2016)
Serie wydawnicze:Wallflowers Duże Litery Wallflowers Series Duże Litery - Prószyński i S-ka Duże Litery (Prószyński Media) WALLFLOWERS - Lisa Kleypas
ISBN:978-83-8069-412-5 978-83-8097-665-8 978-83-8097-679-5 978-83-8097-984-0 978-83-8295-306-0 978-83-8295-497-5 978-83-8295-850-8 978-83-8295-896-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 20 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo