Ślub z klasą

Tytuł oryginalny:
Vintage wedding
Autor:
Katie Fforde
Tłumacz:
Joanna Przybyła-Piątek
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2016)
ISBN:
978-83-7999-622-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
Źródło opisu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Katalog centralny filii
3.0 (3 głosy)
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kate Fforde - Ślub z klasą • Jak zorganizować ślub "za grosze", by był elegancki, wykwintny i romantyczny? O tym opowiada ta pełna humoru książka, której bohaterki / dziewczyny po zawirowaniach życiowych/ Beth, Linda i Rachel zakładają firmę o tejże właśnie tytułowej nazwie. • Lekka opowieść o tym, że pomagając pannom młodym, same "nie spodziewają się, że i na nie miłość czeka tuż za rogiem..." /cyt. z recenzji/.
  • Kobiece czytadełka są różne. Te, które nas bawią, skłaniają do refleksji, pochłaniają bez reszty, te ambitne bardziej i te trochę mniej. Są też takie, które czytasz, czytasz... i czytasz. I nie robią na Tobie większego wrażenia. Taki właśnie był "Ślub z klasą". Czytasz w wolnej chwili i odrywasz się od tej książki bez większego problemu. • Sama fabuła nie była zła i ogólnie - nie jest to zła książka, ale do ambitnych nie należy. Trzy kobiety, mieszkające w niewielkiej miejscowości, pragną rozpocząć życie od nowa. Spotykają się przypadkiem i przez jeszcze większy przypadek zakładają wspólną firmę. Choć właściwie należałoby określić, że organizują wspólnie czyjś ślub. • Sympatyczne bohaterki, choć w życiu czasem mają pod górkę, z pomocą swoich adoratorów oraz lokalnej społeczności, dokonują rzeczy niełatwych i przy tym zjawiskowych. Pokazują, że razem można więcej. • Lekka lektura na długie wieczory. I tyle.
  • Dobre i przyjemne czytadło na podniesienie nastroju i podwyższenie poziomu samoakceptacji... Nic zaskakującego - spokojna, przewidywalna narracja i wszystko, oczywiście, dobrze się kończy... Girl power forever!!!)))
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo