Ponad wszystko

Tytuł oryginalny:
Everything, everything
Autor:
Nicola Yoon
Tłumacz:
Donata Olejnik
Ilustracje:
David Yoon
Wydawcy:
Legimi (2018)
Wydawnictwo Dolnośląskie (2015-2018)
Wydawnictwo Dolnośląskie - Publicat. Oddział (2015-2017)
Publicat (2016)
Wydane w seriach:
Uwaga Młodość
ISBN:
978-83-271-5531-3, 978-83-271-5678-5
978-83-271-5697-6
Autotagi:
3.7 (18 głosów)

Życie bez ryzyka wcale nie jest bezpieczne 17-letnia Maddy ma bardzo rzadkie, ale zarazem doskonale znane schorzenie - alergię na wszystko. Od zawsze pozostaje uwięziona we własnym domu. Jedyne osoby, z którymi ma kontakt, to jej mama oraz pielęgniarka. Któregoś dnia do sąsiedniego domu wprowadza się Olly. Maddy może go jedynie obserwować przez okno, ale już wie, że jej życie nieodwracalnie się zmieni. I że to będzie katastrofa…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka opowiadająca o życiu w zamknięciu. Braku wolności i swobody życia. Młoda Madeline od dziecka życje z chorobą, która jest odpowiedzialna za brak odporności. Jej życie polega na nauce przez internet i czytaniu książek. Z mamą spędza wieczory filmowe i gra w kalambury czy scrabble. Jednak wszytsko się zmienia, kiedy do domu na przeciwko wprowadza się nowa rodzina. Madline od razu zauważa chłopaka w czapce i ciemnych ubraniach. Intryguje on ją. Zaczynają ze sobą się kontaktować przez czaty. Jej życie się zmienia...ale czy na dobre?
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo