Gdzie jest Dory

Tytuł oryginalny:
Finding Dory
Autor:
Suzanne Francis
Tłumacz:
Adrianna Zabrzewska
Instytucje sprawcze:
Walt Disney Company
Pixar Animation Studios
Disney Storybook Artists
Ilustracje:
Disney Storybook Artists
Adrianna Zabrzewska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Egmont Polska (2016)
Disney Storybook Artists
Walt Disney Company
Pixar Animation Studios
Wydane w seriach:
Kocham Ten Film
Złota Księga Bajek
Złota księga
Złota Księga (Egmont)
ISBN:
978-83-281-1203-2, 978-83-281-1367-1
978-83-281-1205-2
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...

Przemierzywszy cały ocean w poszukiwaniu Nemo, Marlin i Dory wrócili na Wielką Rafę Koralową, by we trójkę wieść spokojne, pozbawione przygód życie. Niemal rok później, kiedy Dory poznaje pojęcie migracji, zakorzenionego głęboko w podświadomości instynktu, który pozwala zwierzętom odnaleźć drogę powrotną do domu, rybka przypomina sobie o rodzicach, od których oddzielił ją okrutny los. Kierując się wyłącznie intuicją i mglistymi wspomnieniami, Dory zabiera Nemo i Marlina w podróż do kalifornijskiego oceanarium, którego misją jest leczenie gatunków morskich i zapewnienie im bezpiecznego powrotu do domu. Dory wkrótce przekona się, że odnalezienie rodziców wcale nie jest łatwym zadaniem.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dory – mała, niebieska rybka cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej – przypomina sobie nagle coś ze swojego dzieciństwa. Widzi wspomnienie mamy i taty. To zmienia wszystko – Dory ma rodzinę! Gdzie oni są? Dlaczego nie jest z nimi? Co się stało? Dory postanawia się tego dowiedzieć. Razem z Marlinem i Nemo rusza na poszukiwania do Zatoki Kalifornijskiej, a po drodze przeżywa wiele nowych przygód. Odnajduje też nowe wspomnienia. Czy Dory przypomni sobie dzieciństwo? • W kinach króluje film Gdzie jest Dory, a w księgarniach możemy spotkać pakiet książek z historią tej sympatycznej rybki. Gdzie jest Dory. Kocham ten film, Gdzie jest Dory. Złota księga i Gdzie jest Dory. Wielki zeszyt filmowy to propozycje Egmontu. Wszystkie trzy pozycje opowiadają tę samą historię, którą możemy zobaczyć w kinie. Odpowiednio ją jednak skrócono, by historia mogła się zmieścić w lekturach. Każda z książek ma nieco zmodyfikowany tekst, w zależności od wielkości pozycji. Wszystkie mówią jednak o tym samym, często nawet zdania są te same. Wycięto co prawda kilka scen, historia jest mniej bogata niż ta w filmie, ale zarys jest ten sam. • Tekstu na stronach nie jest za wiele, dlatego młodzi czytelnicy bez problemu poradzą sobie z samodzielną lekturą. Najwięcej miejsca zajmują ilustracje – piękne, kolorowe kadry z filmu. Nie są to jednak stopklatki przeniesione na papier – odwzorowano sceny, rysując je. W Wielkim zeszycie filmowym mamy dodatkowo część obrazków niepokolorowanych. Możemy sami uzupełnić je kolorami. Tu też znajdziemy piękne naklejki z postaciami z bajki. • Wszystkie książki wydano z dużą pieczołowitością. Wyglądają pięknie, ilustracje cieszą oko, a sama historia jest urocza, wzruszająca i bardzo ciekawa. Byłam jednak zdziwiona tym, że historie w trzech książkach są takie same. Spodziewałam się, że jedna z pozycji będzie opowiadać to, co było w filmie, a reszta będzie czymś na kształt dodatków – może nowych scen, może zagadek, ciekawostek z bajki. • Mimo wszystko pozycje wydane przez Egmont są cudowne i cieszą oko. To lektura dla młodych czytelników, którzy będą się świetnie bawić przy tych książkach. Można w ten sposób przypomnieć sobie film i spędzić miło wieczór. Polecam, jeśli szukacie książek dla waszych pociech.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Suzanne Francis
Tłumacz:Adrianna Zabrzewska
Instytucje sprawcze:Walt Disney Company Pixar Animation Studios Disney Storybook Artists
Ilustracje:Disney Storybook Artists Adrianna Zabrzewska Storybook Art Team Disney
Adaptacja:Suzanne Francis
Wydawcy:Wydawnictwo Egmont Polska (2016) Disney Storybook Artists Walt Disney Company Pixar Animation Studios
Serie wydawnicze:Kocham Ten Film Złota Księga Bajek Złota księga Złota Księga (Egmont)
ISBN:978-83-281-1203-2 978-83-281-1367-1 978-83-281-1205-2
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo