Mów do mnie

Tytuł oryginalny:
Every fifteen minutes
Autor:
Lisa Scottoline
Tłumacz:
Magdalena Rychlik
Wydawcy:
Prószyński Media (2016)
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2016)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński Media)
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-8069-397-5, 978-83-8097-619-1
83-8069-397-5, 978-83-8069-619-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.8 (4 głosy)

Eric Parrish, ordynator oddziału psychiatrii szpitala Havermayer General, ulokowanego na przedmieściach Filadelfii, nie może narzekać na brak sukcesów zawodowych. Dzięki zaangażowaniu całego personelu medycznego i pielęgniarskiego jego oddział został uznany za drugi w kraju pod względem jakości opieki. Tymczasem życie osobiste psychiatry pozostawia wiele do życzenia. Po rozstaniu z żoną zmaga się z obowiązkami samotnego ojca, usiłując zapewnić siedmioletniej córce jak największe poczucie bezpieczeństwa.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Lisa Scottoline - MÓW DO MNIE • Bohaterem tego psychologicznego thrillera jest Eric Parrish, ordynator psychiatrii w szpitalu w Filadelfii. • Jest to lekarz, dla którego problemy zdrowotne pacjentów znane są mu nie tylko z racji specjalizacji, ale sam też musiał w przeszłości leczyć się psychiatrycznie. • W życiu prywatnym bohatera same niepowodzenia - rozwód, walka z żoną o opiekę nad córką i jeszcze chory pacjent Max, młody chłopak z silną nerwicą natręctw i obsesji. Chęć pomocy, nie tylko medycznej, obraca się przeciw lekarzowi. I oto autorka daje nam portret miotającego się, bezradnego człowieka, walczącego z wiatrakami, w tym wypadku z chorym systemem, bazującym na powierzchownych przesłankach. • Powieść do końca trzyma w napięciu. Nie wiadomo czy wygra Eric czy system, czy bohater pokona brutalną rzeczywistość, gdzie prawo i człowiek jest człowiekowi wilkiem. • Autorka świetnie operuje wątkami ukazując portrety ludzi, którzy by osiągnąć swój cel nie cofną się przed niczym. • Czy zniszczą Ericka? POLECAM gorąco.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo