Cała prawda

Tytuł oryginalny:
Honest truth
Autor:
Dan Gemeinhart
Tłumaczenie:
Magdalena Białoń-Chalecka
Magda Białoń-Chalecka
Wydawca:
Wydawnictwo Bukowy Las (2015-2016)
ISBN:
978-83-64481-96-3, 978-83-64881-96-3
Autotagi:
druk
powieści
5.0 (2 głosy)

Niezwykła opowieść o wielkich pytaniach, ważnych chwilach i niesamowitej wyprawie. Pięknie napisana, pełna ciepła historia o życiu i śmierci, przyjaźni i miłości, ciężkiej chorobie i wielkich marzeniach. Mark jest zupełnie zwykłym chłopcem - ma najlepszą przyjaciółkę o imieniu Jessie, ukochanego pieska, lubi robić zdjęcia oraz pisać haiku, a także marzy o tym, by kiedyś wspiąć się na pewną górę. Jednak pod jednym bardzo ważnym względem Mark różni się od swoich rówieśników. Jest poważnie chory, na tyle poważnie, że połowę życia spędza w szpitalach, poddawany różnym terapiom. Mimo to nikt nie potrafi powiedzieć, czy chłopak ma szanse na wyzdrowienie. Zmęczony tym wszystkim Mark postanawia spełnić swoje marzenie, choćby miała to być ostatnia rzecz, jaką zrobi w życiu. Zabiera tylko aparat fotograficzny oraz zeszyt, w którym zapisuje haiku, i opuszcza dom, aby z psem u boku zdobyć szczyt góry Rainier. Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Pewnego dnia trzynastoletni chłopiec postanawia opuścić rodzinne Wenatchee, by spełnić jedno ze swoich marzeń - zdobyć górę Rainier. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż jest on ciężko chory i, aby to zrobić, ucieka z domu. • Wyposażony w aparat fotograficzny i zeszyt, w którym zapisuje haiku, mając za jedynego towarzysza ukochanego psa Beau, wyrusza do Seattle. I od tej pory wszystko idzie niekoniecznie tak, jak to sobie zaplanował. • "Cała prawda" Dana Gemeinhart'a to wzruszająca opowieść o niezwykłym uporze, chorobie, trudnych emocjach, śmierci i bezgranicznej przyjaźni. A także o tym, co jest w życiu najważniejsze i o prawdzie, która czasem gdzieś nam umyka. AO • Książka dostępna w filii 6.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo