Audrey w domu

Tytuł oryginalny:
Audrey at home
Inne tytuły:
wspomnienia z kuchni mojej matki z przepisami, fotografiami i prywatnymi historiami
przepisy, zdjęcia, prywatne historie z życia Audrey Hepburn
Autorzy:
Luca Dotti
Luigi Spinola
Tłumacz:
Dorota Dziewońska ...
Wydawca:
Wydawnictwo Literackie (2016)
ISBN:
978-83-08-06085-8
Autotagi:
druk
Więcej informacji...
4.2 (6 głosów)

Odkryj prywatny świat Audrey Hepburn w niezwykłej bestsellerowej biografii napisanej przez syna aktorki! Dziecięce wspomnienia, rodzinne anegdoty, cytaty z prywatnych listów, rysunki, skrupulatnie spisywane i gromadzone przez gwiazdę Hollywood przepisy na ulubione dania, które zapewniły jej doskonałą sylwetkę i przeszło 250 niepublikowanych wcześniej fotografii z domowego archiwum! Lucca Dotti tworzy portret spełnionej matki i żony, doskonałej kucharki, wielbicielki domowego ogniska, która gotowa była porzucić czerwony dywan dla rodzinnych kolacji i przyjęć w ogrodzie. Trzon książki stanowią osadzone w rodzinnym kontekście przepisy kulinarne. Są one jednak smakowitym, ale tylko pretekstem, niecodziennym sposobem na bezprecedensowe pokazanie prawdziwego życia legendy kina, poczynając od dzieciństwa spędzonego w Holandii podczas II wojny światowej, przez karierę w Hollywood, życie aktorki, matki i żony w Rzymie, aż po ostatnie lata spędzone na podróżach po świecie w roli ambasadora UNICEF. „Audrey w domu” to rodzaj intymnego albumu, barwnego patchworku pokazującego świat aktorki i tych, których kochała najbardziej – jej dzieci, przyjaciół, zwierzęta. To wyrafinowana i piękna opowieść, która rozwija się od śniadania do lunchu, od lunchu do kolacji, od kolacji do przyjęcia w ogrodzie. Książka, która pozwala nam zajrzeć do domu Audrey przez dziurkę od klucza.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Luca Dotti - AUDREY w DOMU : wspomnienia z kuchni mojej matki z przepisami, fotografiami i prywatnymi historiami. • To prywatny świat legendy kina widziany oczyma syna, ilustrowany niepublikowanymi wcześniej fotografiami z domowego archiwum, przepisami na potrawy, które uwielbiała ona sama, jej rodzina i przyjaciele domu. Wyjątkowa książka.
  • Wspomnienia syna o mamie, znanej aktorce ale dla dziecka głównie kochana mama. Wspomnienia zawierają wiele listów, zdjęć prywatnych i dużą liczbę przepisów ulubionych potraw aktorki. • Książka bardziej do oglądania niż czytania,jest głównie książką z przepisami potraw przyrządzanych przez Audrey dla swoich bliskich.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:wspomnienia z kuchni mojej matki z przepisami, fotografiami i prywatnymi historiami przepisy, zdjęcia, prywatne historie z życia Audrey Hepburn wspomnienia o mojej mamie
Autorzy:Luca Dotti Luigi Spinola
Tłumaczenie:Dorota Dziewońska Luigi Spinola
Wydawca:Wydawnictwo Literackie (2016)
ISBN:978-83-08-06085-8
Autotagi:biografie druk elementy biograficzne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo