Boska i wojownicza:

zostań kobietą jaką chcesz być

Autor:
HeatherAsh Amara
Tłumacz:
Anna Lewicka
Wydawca:
Studio Astropsychologii (2016)
ISBN:
978-83-7377-755-2
Autotagi:
druk
poradniki
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna - Katalog centralny

To książka dla wszystkich kobiet, bez względu na wiek czy etap, w którym się znajdują. Autorka jest mistrzynią i nauczycielką, która utożsamia koncept wojowniczki i bogini swoim życiu. Każda lekcja, której udziela, daje wgląd w sferę duchową, fizyczną i intelektualną, a także pozwala na psychologiczny rozwój i samodoskonalenie. ą wiedzę zaczerpnęła z mądrości buddyzmu, tradycji Tolteków i pradawnej duchowości Bogini Ziemi.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kiedyś kobietom wmawiano, że mogą być wartościowe tylko dzięki komuś – to rodziny czyniły z nich prawdziwe kobiety. Bycie matką, żoną, babcią sprawiało, że mogły czuć się spełnione. Te czasy już minęły i panie musiały znaleźć nowe definicje samych siebie. Musiały przestać zwracać uwagę na to, co na zewnątrz, a skupić się na wnętrzu – tym, kim są same dla siebie. Musiały poznać własne „ja” i zacząć kierować się wewnętrznym głosem. • Boska i wojownicza HeatherAsh Amary to pozycja, która ma pokazać kobietom, że tylko one mogą definiować same siebie. Autorka podzieliła swój poradnik na lekcje, które mają pomóc czytelniczkom w tej drodze. • Na wstępie opowiedziano jednak o tym, skąd wziął się pomysł na książkę. Autorka zaprezentowała przemianę postrzegania kobiety w dziejach, ale zrobiła to w wielkim skrócie, by nie zanudzać czytelnika. Nie jest to lekcja historii, raczej odkrycie pod kątem kulturowym różnic, które widzimy na co dzień między nami a mężczyznami. • Potem kolejno autorka prowadzi nas przez działy, które mają pomóc w odnalezieniu siebie, słuchanie wewnętrznego głosu i w rezultacie odkryciu i zdefiniowaniu własnego „ja”. Znajdziemy tu wiele przykładów z życia, które mogą skojarzyć nam się z własnymi wspomnieniami czy zachowaniami. To pokazuje, że nie tylko my działamy w jakiś sposób, ale też inne kobiety mają to w zwyczaju. Autorka na podstawie tych przykładów wyjaśnia, na co powinnyśmy zwrócić uwagę. • Jednak historie to nie wszystko. W książce znajdziemy też ćwiczenia, które powinnyśmy wykonać, by się doskonalić. To wzbogaca lekturę i sprawia, że jest ona praktycznym poradnikiem. Ciekawym pomysłem jest też zastosowanie list – podpunktów, które coś nam przypominają, skłaniają do przemyślenia kilku kwestii lub są pomocne przy wykonywaniu ćwiczeń. • Do tego książka jest wydana w naprawdę ładny sposób. Każdy rozdział zaczyna się rysunkiem kobiety w tle tekstu. Jest to bardzo atrakcyjne i nie odciąga uwagi od treści, ale przyjemnie oddziela od siebie rozdziały. • Jeśli szukacie pozycji, która pomoże wam inaczej spojrzeć na siebie i swoje życie, będzie dla was bodźcem do zastanowienia się nad sobą i pozwoli nabrać nieco pewności siebie – to właśnie taka książka. Boska i wojownicza to przyjemny poradnik, który ma podbudować kobiety i sprawić, że poczują się one lepiej. Przy okazji jest nieźle napisany. Plusem jest też to, że znajdziemy w nim wiele przykładów i ćwiczeń, które możemy wykonać. Ciekawa lektura dla pań.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo