Lawendowa czarownica

Autor:
Katarzyna Borys
Ilustracje:
Izabela Madeja
Wydawca:
Wydawnictwo Akapit Press (2016)
ISBN:
978-83-64379-67-3, 978836437
83-64379-67-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0 (2 głosy)

Prawdziwe czary się zdarzają! Każdy z nas może czarować. Małgosia wróciła z wakacji u babci z postanowieniem: pora zająć się spełnianiem najważniejszych marzeń. Małgosia wierzy, że sąsiadka w bloku to prawdziwa czarownica, która pomoże jej odzyskać tatę. Sąsiadka-aktorka umie przenosić ludzi do innych światów. Bo sztuka to magia.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna książka, czytałam córce lat 7. Wzruszająca, porusza wiele istotnych tematów, uczuć i zachowań zarówno dzieci jak i dorosłych, które pojawiają się w codziennym życiu, na podwórku i w szkole.
  • Śliczna, mądra książka, choć ilustracje takie sobie. • Małgosia Ptyś i Jasiek Maj – dzie­więc­iola­tkow­ie i od niedawna sąsiedzi – przeżywają wspólnie codzienne przygody. Jednak różnią się od siebie „niczym cytryna i wołowina”. Jasiek jest radosny i raczej bezkonfliktowy. Zaś Małgosia lubi rozmyślać i, niestety, zdarza się, że nagłymi wybuchami złości sprawia najbliższym dużo przykrości. Jest też przekonana, że tylko prawdziwe czary mogą coś tu pomóc. Nawet upatrzyła sobie kandydatkę na czarownicę - nową tajemniczą sąsiadkę. Jednak lawendowa czarownica nie zamierza stosować zaklęć ani eliksirów. Każe Małgosi czarować dobrem i życzliwością. • Piękna i wcale nie wydumana – taka prawdziwa historia od serca. Godna polecenia!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo