Boski ogień

Tytuł oryginalny:
Providence of fire
Autor:
Brian Staveley
Tłumacz:
Jerzy Moderski
Wydawcy:
Dom Wydawniczy Rebis (2015-2018)
IBUK Libra (2016)
Insignis Media
Wydane w seriach:
Kronika Nieciosanego Tronu
Chronicle of the unhewn throne
ISBN:
978-83-7818-693-9, 978-83-7818-743-1
978-83-7818-971-8, 978-83-8062-450-4
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.3 (4 głosy)

Drugi tom „Kroniki nieciosanego tronu”, niesamowitej epickiej fantasy łączącej tempo działań elitarnej jednostki do zadań specjalnych ze szczyptą ducha zen. Autor za pierwszy tom tej serii, Miecze cesarza, otrzymał David Gemmell Legend Award w kategorii debiut roku. To także debiut roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy i jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards. Miecze cesarza pojawiły się też na licznych listach najlepszych tytułów tego gatunku i najlepszych debiutów roku 2014, m.in. na „Liście polecanych lektur” czasopisma „Locus”. Poznawszy imię zabójcy swego ojca, Adare ucieka z Pałacu Brzasku w poszukiwaniu sojuszników, aby stawić czoło spiskowi wymierzonemu w jej rodzinę. Niewielu jej ufa, lecz gdy roznosi się wieść, że jest ulubienicą Intarry, bogini-patronki cesarstwa Annuru, zwolennicy się zbierają, by pomóc jej zawładnąć stolicą. Kiedy armie gotują się do walki, nagła groźba inwazji barbarzyńskich hord każe rywalom zjednoczyć siły przeciwko wspólnemu wrogowi.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jedna z lepszych powieści Fantazy, którą czytałam. Drugi tom gorszy od pierwszego. Osobiście uważam że dobry autor kreuje fabułę, bez epatowania krwawizny i magii. Tu zaczyna się nieuzasadnione dla fabuły okrucieństwo. Podejrzewam, że w trzecim tomie będzie gorzej. Trochę za dużo tych nadp­rzyr­odzo­nych­ mocy. Im więcej nadp­rzyr­odzo­nych­ mocy tym bardziej robi się nier­eali­styc­znie­ i niewiarygodnie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo