Pokochałam wroga

Autor:
Mirosława Kareta
Wydawcy:
Wydawnictwo WAM (2016-2022)
Fundacja Klucz na Rzecz Edukacji i Upowszechniania Czytelnictwa Osób Niewidomych i Słabowidzących (2021)
Videograf (2017)
Legimi (2016)
Wydane w seriach:
Saga rodu Petrycych
WielkieLitery.pl
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (19 głosów)

Przekleństwo uczuć, bezlitosna wojna i rodowe tajemnice

To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny nawet szlachetny człowiek ubrany w niewłaściwy mundur - zawsze będzie śmiertelnym wrogiem. Zwłaszcza gdy rywalem do serca kobiety jest członek ruchu oporu…

Kilkadziesiąt lat później tajemnicze słowa matki wypowiedziane na łożu śmierci i odnaleziony osobisty pamiętnik z wojennych lat naprowadzą Maksymiliana na trop mrocznej rodzinnej tajemnicy i zarazem narodowego tabu. Szanowany krakowski lekarz szybko przekona się, że są osoby, które zrobią wszystko, by uniemożliwić mu poznanie prawdy.

Pierwszy tom sagi rodziny Petrycych zachwyca intrygującą fabułą, autentycznością moralnych dylematów i wiernym oddaniem realiów okupowanej Polski. Podobne historie pisało samo życie - na ich ślady Autorka, dziennikarka i historyk, natrafiła w Krakowie i w Monachium, miastach, z którymi związana jest od lat.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem, zachęcona notą wydawcy wiedziałam, że jest to temat , który lubię. • Wyjątkowa miłość w Krakowie w okresie wojny i powojennym, miłość która nie powinna się zdarzyć. Bo cóż można powiedzieć gdy łączy ona Polkę i Niemca chociaż był on człowiekiem szlachetnym. Max ginie w niewyjaśnionych okolicznościach a Jadwiga pozostaje sama , okazuje się ponadto że jest w ciąży. Na łożu śmierci matka ujawnia synowi tajemnicę, wskazuje zapiski na podstawie których dowiaduje się, kto jest jego ojcem oraz poznaje realia Polaków podczas II wojny światowej. • Książka napisana w sposób bardzo autentyczny i emocjonalny, trzymająca w napięciu do samego końca. • Jest to pierwsza część sagi o rodzinie Petrycych, bardzo mi się podobała i z niecierpliwością czekam na kolejną . • Polecam serdecznie :)
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
sobiesiak.jadwiga
Opis
Autor:Mirosława Kareta
Lektor:Joanna Gajór
Tłumacz:Mirosława Kareta
Wydawcy:Wydawnictwo WAM (2016-2022) Fundacja Klucz na Rzecz Edukacji i Upowszechniania Czytelnictwa Osób Niewidomych i Słabowidzących (2021) Videograf (2017) Legimi (2016)
Serie wydawnicze:Saga rodu Petrycych WielkieLitery.pl
ISBN:978-83-277-1077-2 978-83-277-3003-9 978-83-277-3032-9 978-83-66346-69-7 978327710772
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD DAISY dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 30 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo