Kwartet przyjemności: Zima

Tytuł oryginalny:
Winter
Autor:
Vina Jackson
Tłumaczenie:
Marta Czub
Julia Wolin
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2016)
Wydane w seriach:
Kwartet przyjemności
Kwartet Przyjemności - Vina Jackson
Pleasure quartet
ISBN:
978-83-241-5347-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza

Taniec był namiętnością młodziutkiej Giselle. Lecz nie udało się jej spełnić marzenia i nie została primabaleriną. Ze złamanym sercem odchodzi ze szkoły baletowej i zaczyna pracować w paryskiej kwiaciarni. Pewnego dnia zjawia się nowy klient – tajemniczy malarz o magnetycznym spojrzeniu. Szuka modelki, a Giselle chce pozować mu do aktów… Tak rozpoczyna się dramatyczny, romantyczny i przekraczający wszelkie granice miłości serc i ciał związek mistrza i jego muzy, wypełniony sztuką, miłością i mrocznym pożądaniem…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Giselle to młoda uczennica szkoły baletowej. Nie jest jednak pełna gracji i lekka jak jej koleżanki. W końcu zostaje wydalona ze szkoły, a na dodatek zrywa ze swoim chłopakiem. Zaczyna prace w kwiaciarni, gdzie poznaje starszego od siebie artystę. Jest nim zafascynowana. Postanawia, że będzie mu pozować do aktów. Nie jest speszona, gdy musi się rozebrać, pragnie jedynie poczuć na sobie dotyk Williama. Mężczyzna ją pociąga, dlatego po pierwszej sesji Giselle wie, że ta znajomość nie może się tak zakończyć... • Kwartet przyjemności. Zima to druga część cyklu Viny Jackson, znanej głównie z serii 80 dni. Bohaterką tej powieści jest Giselle – młoda dziewczyna, która odkrywa swoją seksualność. • Giselle jest zmysłowa i odważna. Nie boi się wyzwań, jest pewna siebie. Wie, że związała się ze starszym od siebie artystą, ale to ona jest jego muzą. Co prawda jest zazdrosna o inną modelkę, a to uczucie prowadzi do katastrofy, jednak w efekcie wszystko skończy się dobrze. • W książce wiele mówi się o seksie. Nie jest to jednak tylko opis namiętnych stosunków. Są tu perwersyjne sceny, które często pokazują pierwotność popędu seksualnego, lecz mimo to nie są niesmaczne. To ciekawe, że w tej książce erotyka jest na pierwszy miejscu – i choć uczucia Giselle też są ważne, nie mamy do czynienia ze słodką, romantyczną historią z szokującymi opisami seksu w tle. Wręcz odwrotnie – to przede wszystkim erotyk. • Wiele rzeczy ze sfery seksualnej może czytelnika zaskoczyć podczas czytania. Nie mamy tu do czynienia ze wzniosłymi i delikatnymi zbliżeniami. Czytelnik niejednokrotnie będzie zdziwiony perwersją wylewającą się ze stron. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że wiele scen seksu połączono w jakiś sposób ze sztuką – chociażby akty miłosne, które dokonują się w pracowni Williama. Są też organizowane elitarne spotkania, których celem jest kopulacja. Mimo wszystko ozdobiono ją formami przyjęć z wyższej półki, okraszono spektaklami i zrobiono niemal formę teatralnej rozrywki. • Książkę czyta się szybko. Nie brakuje w niej scen seksu, ale nie jest przez to płytka. Są też inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę – miłość, sztuka, szukanie samej siebie. Giselle dorasta i dojrzewa na łamach lektury, możemy obserwować zmiany, jakie w niej zachodzą. • Polecam fanom erotyków, którzy szukają książki pełnej wrażeń, pierwotności i namiętności. Jeśli lubicie historie, w których historia związku nie jest przegadana i przesłodzona, na pewno spodoba wam się ta pozycja.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo