Mały Książę

Reżyseria:
Mark Osborne
Autor oryginału:
Antoine Saint-Exupery
Wydawca:
Kino Świat (2014-2015)
Autotagi:
DVD
filmy i seriale

"Film animowany na podstawie książki Antoine Saint-Exupery'ego. Mały Książę to chłopiec o jasnych, kręconych włosach, sympatycznej twarzy oraz kruchej budowie ciała, zamieszkujący malutką planetę B-612. Jest obowiązkowy i odpowiedzialny - codziennie przeczyszcza swe wulkany, wyrywa baobaby, dba o swą różę i zasłania kloszem, aby się nie rozchorowała. Nigdy nie kłamie i sam wierzy innym. Jednocześnie potrafi z każdym rozmawiać, jest śmiały w rozmowach, szanuje poglądy rozmówców. Jest bardzo ciekawy świata i życia na innych planetach. Podczas swych podróży poznaje kilka osób, z których każda przedstawia inną osobowość i cechy charakteru. Bohater jest dla każdego bardzo uprzejmy. Zwiedzanie innych planet pomogło mu dowiedzieć się jacy są ludzie naprawdę, przekonać się, że świat dorosłych bardzo różni się od świata dzieci. Mały Książę to wielki marzyciel i idealista."
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest to najnowsza ekranizacja jednej z najbardziej ukochanych książek wszech czasów. Historia ta rozpoczyna się spotkaniem pewnej małej dziewczynki z niejakim Lotnikiem. Lotnik jest pełnym werwy staruszkiem z sąsiedztwa, z którym dziewczynka się zaprzyjaźnia. Lotnik w swej opowieści zabiera dziewczynkę do niezwykłego świata, w którym wszystko jest możliwe. To kraina, do której wcześniej zaprosił go tytułowy Mały Książę. W ten oto sposób rozpoczyna się cała przygoda małej dziewczynki. Wkracza ona do świata własnej wyobraźni, a także do pełnej przygód, bajkowej krainy Małego Księcia, jego ukochanej róży oraz pozostałych przyjaciół. Mały Książę to pełna magii, ponadczasowa historia dla dzieci oraz dorosłych, którzy chwilami zapominają o tym, że też kiedyś byli niesfornymi dziećmi. W polskiej wersji językowej w rolę głównych bohaterów wcielili się między innymi: Andrzej Seweryn, Robert Więckiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Anna Cieślak, Piotr Adamczyk, Adam Ferency, Antoni Pawlicki i Maciej Musiał.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo