Zimowa opowieść

Reżyseria:
Akiva Goldsman
Zdjęcia:
Caleb Deschanel
Kompozytor:
Hans Zimmer
Scenariusz:
Akiva Goldsman
Aktorzy:
Colin Farrell
Jessica Brown Findlay
Jennifer Connelly
Wydawca:
Galapagos (2014)
Autotagi:
DVD
filmy i seriale
Źródło opisu: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las - Katalog księgozbioru

Nowy Jork, koniec XIX wieku. Peter Lake (Colin Farrell) jest irlandzkim rzezimieszkiem. Pewnego dnia, plądrując kolejny dom, spotyka jego piękną mieszkankę, Beverly Penn (Jessica Brown Findlay). Między dwójką bohaterów rodzi się wielkie uczucie. Miłość, zbrodnia, śmierć i odwieczne pragnienie, by zatrzymać czas. Przepiękna opowieść osadzona w magicznych realiach. Poza dwójką głównych bohaterów w filmie występują Russell Crowe (Człowiek ze stali, Robin Hood, W sieci kłamstw), Jennifer Connelly (Kobiety pragną bardziej, Dzień w którym zatrzymała się ziemia), Will Smith (Faceci w czerni, Jestem legendą, Ja robot).
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Akcja filmu rozgrywa się w końcu XIX wieku w Nowym Jorku. Jednym z jego głównych bohaterów jest niejaki Peter Lake, irlandzki rzezimieszek. Peter podczas plądrowania kolejnego domu, spotyka w jego wnętrzu piękną mieszkankę, Beverly Penn. Pomiędzy młodym włamywaczem, a dziewczyną rodzi się wielkie uczucie. Zimowa opowieść to film pełen fantazji, miłości, ale to także opowieść o zbrodni oraz śmierci. Jego bohaterowie zmagają się również z odwiecznym pragnieniem zatrzymania czasu. Jest to przepiękna opowieść osadzona w magicznych realiach. Poza dwójką odtwórców głównych ról Collin’em Farrell’em oraz Jessic’ą Brown Findlay w filmie występują Russell Crowe, Jennifer i Will Smith.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo