Rio 2

Reżyseria:
Carlos Saldanha
Kompozytor:
John Powell
Scenariusz:
Carlos Saldanha
Jenny Bicks
Yoni Brenner
Carlos Kotkin
Wydawca:
Imperial CinePix (2014)
Autotagi:
DVD
filmy i seriale
nagrania wideo
Źródło opisu: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las - Katalog księgozbioru

Kontynuacja barwnych przygód bohaterów animowanego przeboju z roku 2011. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Najmłodsi mają okazję ponownie zawitać do pełnej zabawy egzotycznego świata. Tym razem Blu, Julia i ich trójka dzieci wybierają się w podróż do Amazonii. Chcą, aby ich maluchy poznały życie innych dzikich ptaków. Wspólnie wkraczają w świat dzikiej, pełnej muzyki i kolorów przyrody. Stają się bohaterami komicznej wręcz przygody. Blu chcąc się dostosować do nowego otoczenia na swej ptasiej ścieżce spotyka niejakiego Nigela. Nigel jest papugą knującą intrygę przeciwko Blu. Chce się na nim zemścić. Oprócz tego Blu będzie musiał zmierzyć się również ze swym najs­tras­znie­jszy­m życiowym przeciwnikiem, jakim jest jego własny teść!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo