Najlepsza książka na świecie

Tytuł oryginalny:
Världens bästa bok
Autor:
Peter Stjernström
Tłumacz:
Emilia Fabisiak
Wydawca:
Świat Książki Wydawnictwo (2016)
ISBN:
978-83-7943-915-7, 978-83-7945-915-7
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
2.0

Zmęczony rozrywkowym życiem podstarzały literat czuje się coraz bardziej wyobcowany. Potrafi jednak genialnie pisać, o ile uda mu się utrzymać w trzeźwości. Jego kolegą jest młody, przystojny poeta, który emanuje takim ciepłem, że mógłby ożywić nawet kamień. Kocha cały świat. Obydwaj wpadają przypadkiem na podobny, rewelacyjny pomysł napisania książki, która będzie najlepsza i znajdzie się na czele list bestsellerów w najróżniejszych kategoriach - jako kryminał, poradnik dla odchudzających się, książka popularnonaukowa i psychologiczna, książka kucharska itd. Wszystko w jednym! Sukces zapewni autorowi fortunę i nieśmiertelność. Jednak tylko temu, który będzie pierwszy. Który wcześniej poczuje wenę? Któremu uda się usidlić gwiazdę wydawnictwa, młodą i piękną Astrę? Kto wygra, a kto będzie musiał odejść?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Z całą pewnością książka ta nie zostanie "Najlepszą książką na świecie". Z grubsza rzecz ujmując jest zwyczajnie przeciętna. Być może pomysł sam w sobie był niezły, ale brakuje jej tego CZEGOŚ, dzięki któremu mogłoby się powiedzieć ŁAŁŁŁ. Akcja dynamiczna z niewielkimi tylko "niespodziankami" po drodze. Duży plus mogę dać za to, że się powieść tą czyta w zastraszająco szybkim tempie i to by było wszystko. Język mało wyszukany, ale może tak miało zwyczajnie być. Nie wiem... Polecam? Hmmm... Proponuję przeznaczyć czas na coś znacznie bardziej interesującego ;)
  • Tytuł tej intrygującej książki jest niezwykle przewrotny, aczkolwiek bardzo chwytliwy. Głównymi jej bohaterami są koledzy. Jeden z nich to wyobcowany, nieco znużony swym pełnym rozrywek życiem literat. Choć ma problem z utrzymaniem swego stanu w trzeźwości, od czasu do czasu potrafi napisać coś naprawdę genialnego. Z kolei jego młodszy znajomy to grzeszący urodą poeta, pełen ciepła, entuzjazmu, patrzący z optymizmem w przyszłość. Uwielbia życie oraz cały świat. Niemalże w jednakowym czasie obaj wpadają na podobny, w ich ocenie wręcz genialny pomysł. Pomysł na napisanie książki, która stanie się wydawniczym hitem, światowym bestsellerem w każdej dziedzinie literatury. Będzie rewelacyjna jako kryminał, poradnik, książka kucharska, popu­larn­onau­kowa­ czy nawet przewodnik. Dokładnie wszystko w jednym. Jej autor rzecz jasna zdobędzie dzięki niej fortunę. Jest tylko jeden warunek… Sukces osiągnie tylko ten, który będzie pierwszy… Książka ta to napisana z dużym humorem oraz dystansem do życia powieść o niesłychanie wielu zwrotach akcji, której zakończenie potrafi zaskoczyć niejednego czytelnika.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo