Wybór

Tytuł oryginalny:
Choice
Autor:
Nicholas Sparks
Tłumacz:
Elżbieta Zychowicz
Wydawca:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2008-2016)
Wydane w seriach:
Seria PI
Pi2
Pi2 - Albatros
~
Autotagi:
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (13 głosów)

Nicholas Sparks ponownie odsłania tajemnice ludzkich serc... Czy jesteś przygotowany, by spełnić ostatnią wolę ukochanej osoby? Travis Parker nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczało mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, lojalni przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Czy nowa sąsiadka - lekarka Gabby Holland, bynajmniej nie `famme fatale`, ale kobieta pragnąca spełnić się jako żona i matka, od kilku lat związana z jednym mężczyzną - coś odmieni w jego życiu? Gabby odrzuca próby nawiązania bliższej znajomości. Wydawałoby się, że pomiędzy tym dwojgiem nic nie może się wydarzyć, a jednak... Z dnia na dzień ich znajomość przekształca się w coś, co zakończy się albo wielkim szczęściem, albo równie wielkim dramatem..
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wybór- każdy z nas staje czasem przed jakimś wyborem, nie zawsze jest on słuszny jednak staramy się ze wszystkich sił aby był właściwy. • Bohaterowie powieści Sparksa mają przed sobą wiele różnych wyborów, dotyczą one przyjaźni czy miłości. Czytelnik do końca nie spodziewa się przed jakim ważnym wyborem przyjdzie stanąć głównemu bohaterowi i jak on zmieni jego życie oraz życie całej rodziny. • Książka Nicholasa Sparksa przedstawia odrębne losy dwóch osób: • Travisa Parkera-przystojnego weterynarza o zamiłowaniu do kobiet, lubiących sporty ekstremalna i rozrywkę. Kawalera z wyboru oraz • Gabby Holland- kobietę poukładaną, spokojną, żyjącą według zasad • i pracującą jako asystentka lekarza w Przychodni, która przyjechała • do miasta by być blisko narzeczonego. • Los chce aby tych dwoje tak różnych osób stanęło sobie na drodze, • a dzieje się to w momencie gdy zostają sąsiadami. Początkowo ich znajomość ma charakter czysto formalny, głównie dotyczy zwierząt (suczki Gabby, która była szczenna). Młodzi spotykają się czasem • na swych tarasach czy ogrodzie i odbywają pogawędki. Z czasem ich znajomość nabiera tempa. Travis przekonuje Gabby, że warto w życiu ryzykować i korzystać z niego pełną piersią. Namawia sąsiadkę na wspólny rejs ze znajomymi. Kobieta jest oczarowana swym sąsiadem jednak nie chce się do tego przyznać. Zasłania się tym, iż jest • w szczęśliwym związku. Po pewnym czasie jednak oboje dochodzą do wniosku, że się w sobie zakochali. Ciężka decyzja spada na barki Gabby jednak uczucie do Travisa zwycięża. Ich szczęściem cieszą się wszyscy dookoła. Na tym kończy się pierwsza część powieści. • W drugiej części książki dowiadujemy się, iż Travis i Gabby są już • z sobą 11 lat i mają dwie córeczki, 8 i 6 letnią. Niestety to o czym czytamy po chwili staje sie wielkim dramatem dla całej rodziny. • Zakochani pewnego razu wyjeżdżają aby się rozerwać i pobyć we dwoje. • Podczas drogi powrotnej Travis traci panowanie nad samochodem • i ulegają wypadkowi. Mężczyzna wychodzi z wypadku ze złamaną ręką, kobieta natomiast zapada w śpiączkę. • Okres przebywania Gabby w szpitalu a następnie w domu opieki społecznej jest dla całej rodziny istną katastrofą. Z dnia na dzień nadzieje na wybudzenie maleją. Po 12 tygodniach od zapadnięcia • w śpiączkę Travis staje przed dokonaniem "Wyboru". Musi podjąć decyzję czy godzi się na dalsze podtrzymywanie przy życiu żony, czy odłącza ją od aparatury. Mimo, iż oboje podpisywali u prawnika dokumenty niezezwalające na sztuczne podtrzymywanie Travis nie jest w stanie ich wyjawić. Miłość jaką darzy żonę jest silniejsza. Postanawia walczyć nie tylko dla niej ale dla siebie i dzieci. Po 4 miesiącach jego upór zostaje wynagrodzony. Żona budzi się ze śpiączki i nawołuje męża. • Długotrwała rekonwalescencja przywraca ją do żywych. Odtąd całą czwórką żyją szczęśliwie. . .
  • W miarę przyjemna lektura, takie trochę romansidło. Irytowała mnie fabuła, moim zdaniem powierzchowna, brak głębi. Ponieważ film "List w butelce" bardzo mi się podobał, spodziewałam się bardziej wciągającej lektury, niestety rozczarowałam się.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
monikam1986
Opis
Autor:Nicholas Sparks
Tłumacz:Elżbieta Zychowicz
Wydawca:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2008-2016)
Serie wydawnicze:Seria PI Pi2 Pi2 - Albatros ~
ISBN:83-7359-140-0 978-83-7359-754-9 978-83-7659-310-4 978-83-7659-786-7 978-83-7659-952-6 978-83-7885-512-5 978-83-7885-787-7 978-83-7985-746-3 978-83-7985-3 978-83-76-952-6 978-83-7359-310-4 978-83-7359-786-7
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 51 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo