Skokowiec

Autor:
Marcin Podlewski
Wydawca:
Fabryka Słów (2015)
Wydane w seriach:
Głębia
ISBN:
978-83-7964-085-0, 978-83-7964-086-7
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.2 (5 głosów)

E-BOOK. Pierwszy tom space opery. Droga Mleczna została spustoszona przez serię potwornych wojen. Ludzie zamieszkują resztę ocalałych z pożogi układów, gdzie nieliczne inteligentne Maszyny budzą grozę, a wygnani poza granicę galaktyczną Obcy znani są już tylko z legend.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • zaczyna się dobrze :}
  • Wciągnęła mocno. Z niec­ierp­liwo­ścią­ wyczekuję kolejnych części w bibliotecznych zbiorach.
  • Bardzo przyzwoite SF. Kosmiczne floty, liczne tajemnice, ciekawe postaci. Sprawna i ciekawa narracja. Dodatkowego smaczku dodają cytaty żywcem wyjęte z Gwiezdnych Wojen. Zresztą sama koncepcja skoków głębinowych przypomina skoki w nadprzestrzeni rodem ze Star Wars. Posługując się językiem Stripsów z Głębi "konieczne jest przeczytanie tej książki. Szanse na zadowolenie z przeczytania mają tendencję wzrostową i wynoszą 75,06%. Odmowa przeczytania jest nieakceptowalna. Konieczne jest złożenie oferty zbawienia technologicznego." • Z niecierpliwością czekam na przeczytanie drugiego tomu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo