Przed północą

Autor:
Paweł Leśniak
Wydawca:
Wydawnictwo Olesiejuk (2015)
ISBN:
978-83-274-3416-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach - Katalog księgozbioru
3.5 (2 głosy)

W Zakopanem nic nie jest takie jak się wydaje. W starym domu na obrzeżach miasta mieszka grupa tajemniczych istot, stworzonych przez najstarszego z nich. Wybranej nocy, któryś z nich wychodzi, by wśród niczego niedomyślających się ludzi znaleźć swoją ofiarę. Raziel – najbardziej dociekliwy, pragnący poznać cel istnienia swojej rasy oraz możliwości swojego ciała, gotów zapłacić za tę wiedzę nawet najwyższą cenę… Tymczasem okazuje się, że okolicę zamieszkują bestie groźniejsze od nich samych. Ludziom, jak i tajemniczym istotom mieszkającym w Zakopanem grozi wielkie niebezpieczeństwo. Nikt nie przypuszcza, ze zło czające się w tatrzańskich lasach jest tak blisko. Co zrobi Raziel, gdy niewinna znajomość z potencjalną ofiarą, okaże się być ryzykiem dla obojga? Co jeśli prawda, której szuka, okaże się skrywać mroczne tajemnice? Co czeka Zakopane, jeśli bestie w końcu postanowią opuścić lasy?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tytuł: "Przed północą" • Autor: Paweł Leśniak • Wydawnictwo: Olesiejuk • Projekt okładki: Kuba Buragiewicz • Grafika na okładce: Paweł Leśniak • Data wydania: 15 maja 2015 • Liczba stron: 455 • ISBN: 9788327434166 • Paweł Leśniak to 26-letni artysta pochodzący z Nowego Sącza. Zawodowy piłkarz grający na poziomie pierwszej ligi. Rysownik tworzący ołówkiem obrazy, które doczekały się wystaw w Nowym Sączu, Warszawie, Wilnie czy Chicago. Największą rozpoznawalność dał mu sukces trylogii o zbawcy i niszczycielu Desmondzie Perasie, pt. "Równowaga", "Zachwianie" oraz "Chaos". Autor w swej twórczości porównywany był do mistrza gatunku, Dante Alighieri. O artyście i jego książkach mówiły takie media jak, Telewizja Polska, portale Onet.pl, Wp.pl, Interia.pl, Polska The Times, czy Program Trzeci Polskiego Radia. • Książka została napisana prosto i przystępnie. Powoli zostajemy wprowadzeni w fabułę, by w pewnym momencie nastąpił wybuch, który wgniecie nas w fotel. Miejsce akcji jest tajemnicze i mroczne. Fabuła miejscami była nudna. Brakowało mi czegoś, co nadałoby tempo akcji i sprawiło, żeby nie było chwili na wytchnienie. • "Oczy są jak lustra weneckie – by dostrzec niedostrzegalne, trzeba stać z odpowiedniej strony." • • W Zakopanem nic nie jest takie, jakie się wydaje. W starym domu na obrzeżach miasta mieszka grupa tajemniczych istot, stworzonych przez najstarszego z nich. Wybranej nocy, któryś z nich wychodzi, by wśród niczego nied­omyś­lają­cych­ się ludzi znaleźć swoją ofiarę. Raziel – najbardziej dociekliwy, pragnący poznać cel istnienia swojej rasy oraz możliwości własnego ciała, gotów zapłacić za tą wiedzę nawet najwyższą cenę... Tymczasem okazuje się, że okolice te zamieszkują bestie groźniejsze od nich samych, Ludziom, jak i tajemniczym istotom mieszkającym w Zakopanem grozi wielkie nieb­ezpi­ecze­ństw­o. Nikt nie przypuszcza, że zło czające się w tatrzańskich lasach jest tak blisko. Co zrobi Raziel, gdy niewinna znajomość z potencjalną ofiarą, okaże się skrywać mroczne tajemnice? Co czeka Zakopane, jeżeli bestie w końcu postanowią opuścić lasy?* • W całej książce przewija się masa bohaterów, jednak warto zwrócić uwagę na grupę przyjaciół, która zdaje sobie sprawę z istnienia tych istot. Są zgraną paczką na dobre i na złe. Mają do siebie dystans oraz sobie pomagają. Krótko mówiąc: są jak rodzina. Raziel także jest ważną postacią, gdyż przeżywa wiele przygód – zakochuje się, musiał zabić własnych braci... Najbardziej tajemnicza osoba z całego utworu. • Chyba pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, w której nie wiem, co napisać o książce. Utwór na pewno jest wart uwagi. To nowy wymiar polskiej fantastyki, która łączy wiele elementów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Książkę tanio można kupić w księgarni Dobre Książki. Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorowi. • opis pochodzi z okładki książki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo