Pudełko na modlitwy

Tytuł oryginalny:
Prayer box
Autor:
Lisa Wingate
Tłumacz:
Katarzyna Brzezińska
Wydawca:
Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha. Wydawnictwo Święty Wojciech (2014-2015)
Wydane w seriach:
Smaki Życia
Smaki Życia - Wydawnictwo Święty Wojciech
ISBN:
978-83-7516-676-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

Kiedy 91-letnia Iola Anne Poole umiera, jej dom bierze w najem Tandi Jo Reese, młoda matka, która zobowiązuje się uporządkować rzeczy staruszki. Uciekająca przed straszną przeszłością Tandi nie oczekuje od życia zbyt wiele ─ chce jedynie znaleźć schronienie, choć na chwilę. Wszystko jednak zmienia się, kiedy w domu Ioli odkrywa 81 misternie udekorowanych pudełek modlitewnych ─ jedno na każdy rok życia Ioli, od wczesnego dzieciństwa aż do ostatnich dni. W pudełkach ukryta jest historia życia, zapisana na kawałeczkach papieru ─ nadzieje i marzenia, lęki i myśli skromnej, lecz głęboko duchowej kobiety. Tandi odkrywa kolejne etapy jej cichego, lecz niesamowitego życia, jej podróż przez wiarę i niezwykłe spostrzeżenia na temat miłości. W końcu dostaje ostatnią lekcję, która może zmienić w jej życiu wszystko.[empik].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przepiękna, optymistyczna, wzruszająca i zarazem kojąca opowieść, która odradza wiarę w to, że nic, co nas spotyka, nie dzieje się przypadkiem! I myślę, że nie przypadkiem udało mi się ją wypożyczyć właśnie przed Świętami, gdyż od jakiegoś czasu chciałam po nią sięgnąć. Jeśli ktoś nie lubi szczegółowych, barwnych opisów może je opuścić, ale warto by doczytał powieść do końca. Z chęcią będę poszukiwać innych książek Lisy Wingate. Polecam na każdą porę i każdy nastrój!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo