Burza

Tytuł oryginalny:
Tempest Trilogy
Autor:
Julie Cross
Tłumacz:
Bartosz Czartoryski
Wydawca:
Bukowy Las (2012)
ISBN:
978-83-62478-66-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Katalog księgozbioru
4.0

Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę... i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach - jego skoki nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie. Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości. Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Burza" to książka książka typu science fiction. Główny bohater,Jackson,ma niezwykłe zdolności - potrafi podróżować w czasie. O ile dotychczas jego "skoki" nie zmieniają nic w strumieniach czasu,to pewnego dnia to się zmienia. Wrogowie Czasu napadają na niego i jego dziewczynę,Holly. Dziewczyna zostaje poważnie ranna,a skutek jest taki,że Jackson cofa się w czasie i zostaje tam uwięziony. • Powieść ta to debiut Julie Cross - muszę przyznać,że dość udany. Autorka w świetny sposób opisała podróżowanie w czasie. Dobrze nakreślone postacie są również zaletą tej książki. • "Dzisiaj: Jackson i Holly są w sobie zakochani • Jutro: ona będzie umierać w jego ramionach • Wczoraj: on musi temu zapobiec" • Co mogę powiedzieć o wątku romantycznym? Cóż,nie ukrywam,że jest on trochę naciągany. Jackson,mimo braku Holly z roku 2009 zbytnio za nią nie tęskni. Myślę,że po prostu pani Cross tym wątkiem chciała przyciągnąć czytelników. Ale pomimo tego,jednak Jackson i Holly stanowią część tej książki,część intrygującą. • Z zapartym tchem śledziłam "skoki" Jacksona w czasie. Po raz kolejny muszę przyznać,że autorka podróże w czasie opisała fascynująco. Akcja,która się rozgrywa na kartach tej powieści jest niczym wyjęta z filmu sensacyjnego. • Dzięki dialogom "Burzę" czyta się bardzo szybko. To właśnie dialogi stanowiły tutaj główną rolę. Było dość mało opisów,co potem się troszkę zmieniło. Chociaż niektórym to się nie podoba,mi przypadło do gustu. Przyznaję,nie lubię wielkiej ilości opisów w książkach. • Na koniec mogę tylko polecić Wam przeczytać tą powieść. Naprawdę,warto.
  • Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę... i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach - jego skoki nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie. • Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości. • Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie. (nota wydawcy)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo