Szpieg Boga

Autor:
Juan Gómez-Jurado
Tłumacz:
Danuta Kałuża.
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2006)
ISBN:
83-89779-95-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
Źródło opisu: Wadowicka Biblioteka Publiczna - Katalog zbiorów
3.0

Rzym 2 kwietnia 2005 roku. Papież Jan Paweł II umiera, plac świętego Piotra oblegają pielgrzymi, składający Mu ostatnią cześć. Trwają przygotowania do konlawe. Właśnie wtedy dwaj wysoco postawieni w rankingach kardynałowie zostają brutalnie zamordowani, a ich ciała bestialsko okaleczone.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Szpiedzy, morderstwa, śledztwo, Watykan. • Tak po krótce można opisać tę pozycję. • Akcja rozgrywa się tuż po śmierci Jana Pawła II. Kardynałowie przybywają do stolicy Piotrowej aby wziąć udział w konklawe. Wtedy właśnie dwóch nich zostaje w brutalny sposób zamordowanych. Agenci Watykanu chcąc uniknąć skandalu zwracają się z tą sprawą do włoskiej policji. Sprawę otrzymuję Paola Dicanti, która podczas śledztwa nie ma łatwo, a co ciekawsze odkrywa wiele ciemnych tajemnic Watykanu. Do pomocy w śledztwie przydzielony zostaje jej agent tajnych służb Watykanu Dante oraz tajemniczy ksiądz/Agent CIA Fowler. • Co odkryją w trakcie sprawy, czy każdy jest tym za kogo się podaje? Książka ciekawa acz nie porywająca. Do 1/3 czyta się bez emocji, dopiero potem akcja nabiera tempa i staje się ciekawa. • Kto jest ciekaw odpowiedzi na kilka pytań powinien sięgnąć po tę pozycję. • Ważne jest to, że nie ma w tej książce zbędnych opisów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo