Nosiciel

Tytuł oryginalny:
Vector
Autor:
Robin Cook ...
Tłumacz:
Jacek Wietecki
Wydawcy:
Dom Wydawniczy Rebis (1999-2013)
Libros (2002)
Zakład Nagrań i Wydawnictw Związku Niewidomych (2002)
Wydawnictwo Amber (1999-2000)
Wydane w seriach:
[Jack Stapleton i Laurie Montgomery]
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Nowojorski taksówkarz Jurij Dawidow, w przeszłości technik w radzieckich zakładach produkujących broń biologiczną, zawiódł się na swojej nowej ojczyźnie. Planuje zemstę. Jednak zanim do niej dojdzie, musi wypróbować swoją broń na niewinnych ofiarach. W tym samym czasie do kostnicy miejskiej trafiają zwłoki kilku osób, które zmarły w niewyjaśnionych okolicznościach. Rozwiązanie zagadki, które rysuje się w głowie przeprowadzającego autopsję Jacka Stapletona przekracza wszelkie wyobrażenie. Kto będzie szybszy w tym szaleńczym wyścigu ze śmiercią? To książka fascynująca, lecz zarazem przerażająca. A przecież wizja świata, w którym jednostki dysponują wiedzą tak zaawansowaną, że mogą zagrozić ludzkości, jest na wyciągnięcie ręki. Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, a także studia podyplomowe na Harvardzie. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Coma, Czynnik krytyczny, Ciało obce, Wstrząs czy Interwencja.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wartka akcja, ciekawi główni bohaterowie, tajemnice i spisek. Chociaż wątek rosyjski akurat mnie trochę znudził i nie przekonał, ogólnie dobra książka.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Robin Cook Jacek Wietecki
Tłumacz:Jacek Wietecki
Lektor:Mirosław Utta
Wydawcy:Dom Wydawniczy Rebis (1999-2013) Libros (2002) Zakład Nagrań i Wydawnictw Związku Niewidomych (2002) Wydawnictwo Amber (1999-2000)
Serie wydawnicze:[Jack Stapleton i Laurie Montgomery]
ISBN:83-7120-585-6 83-7120-834-0 83-7245-404-3 83-7301-467-5 83-7311-355-X 978-83-7510-779-1 978-83-7510-779
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika kasety magnetofonowe książki literatura literatura piękna literatura stosowana nagrania podręczniki podręczniki programowane powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo