Mindfulness:

trening uważności

Tytuł oryginalny:
Mindfulness
an eight-week plan for finding peace in a frantic world,
Autorzy:
Mark Williams
Danny Penman ...
Przedmowa:
Jon Kabat-Zinn
Tłumacz:
Katarzyna Zimnoch
Lektor:
Dagmara Gmitrzak
Wydawcy:
Samo Sedno (2022-2023)
Samo Sedno Edgard (2022)
Edgar (2014)
Edgard Mariusz Jachimczuk (2014)
Wydane w seriach:
Samo Sedno
ISBN:
978-83-66949-68-3, 978-83-67816-54-0
978-83-7788-415-7
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
podręczniki
poradniki
Więcej informacji...
5.0

Mindfulness to metoda treningu umysłowego, dzięki której zrozumiesz, że dobre samopoczucie i życie w harmonii ze sobą samym wpływa na każde działanie i dodaje odwagi w radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami.Poznaj sprawdzony ośmiotygodniowy program, nawiązujący do terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), wykorzystywanej z sukcesami m.in. w leczeniu depresji.Odzyskaj radość życia i naucz się, jak radzić sobie w walce ze stresem oraz rozdrażnieniem, w dobie codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu.Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta z medytacjami, dzięki którym zaczniesz świadomie doświadczać chwili obecnej i docenisz "tu i teraz"."Pragniesz żyć pełniej i szczęśliwiej? Zdecydowanie polecam przystępne metody, które znajdziesz w książce Mindfulness. Trening uważności".Daniel Goleman, autor bestsellera Inteligencja emocjonalnaMark Williams - profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, dyrektor Oxford Mindfulness Centre. Jeden z twórców terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT).Danny Penman - doktor biochemii, dziennikarz "Daily Mail", współpracujący również z "The Independent" oraz telewizją BBC. Współautor i autor poradników poświęconych zagadnieniu mindfulness.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wartościowa książka dla każdego, kto chce osiągnąć spokój, sięgając po proste,ale skuteczne metody. • Uwaga, przedstawione metody są oparte na psyc­holo­gicz­nych­ mechanizmach, nie są związane z żadną ideologią, czy religią.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:an eight-week plan for finding peace in a frantic world,
Autorzy:Mark Williams Danny Penman J. Mark G. Williams
Przedmowa:Jon Kabat-Zinn
Tłumacz:Katarzyna Zimnoch
Lektor:Dagmara Gmitrzak
oraz:Katarzyna Zimnoch
Wydawcy:Samo Sedno (2022-2023) Samo Sedno Edgard (2022) Edgar (2014) Edgard Mariusz Jachimczuk (2014)
Serie wydawnicze:Samo Sedno
ISBN:978-83-66949-68-3 978-83-67816-54-0 978-83-7788-415-7
Autotagi:audiobooki druk książki literatura literatura stosowana nagrania podręczniki poradniki poradniki i przewodniki
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo