Margot

Autor:
Michał Witkowski
Lektor:
autor
Wydawca:
Świat Książki-Bertelsmann Media (2009)
Wydane w seriach:
Audioksiążka
ISBN:
978-83-247-0275-6
Autotagi:
audiobooki
CD
powieści
proza
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku - Katalog księgozbioru
4.0

MARGOT uprawia męski zawód: jest kierowcą tira-chłodni. Pewnej nocy przebiera się za kogoś innego i idzie w noc ... ASIA, niepełnosprawna dziewczyna z Piotrkowa, kupuje CB-radio. Któregoś dnia pojawia się na skrzyżowaniu dróg... WALDEK JESIONKA, prosty chłopak spod Suwałk, wyjeżdża do stolicy, by stać się Waldim "Bacardi" Mandarynką - największym z rodzimych celebrytów. Swą sławę ma potwierdzić jako główna gwiazda gigantycznego sylwestra na rynku we Wrocławiu... Czym jest ta napisana jak w transie, rozbuchana językowo i szalona historia kilkorga oryginałów, którzy zmieniają swoje życie? Perwersyjną bajką dla dorosłych? Czy nagą prawdą o naszej rzeczywistości - od przaśnej egzystencji w "Polsce Z" po ociekający blichtrem, zakłamany świat mediów i estrady? Czymkolwiek by była, tę pierwszą całkowicie współczesną powieść Witkowskiego opartą na motywie mitu o metamorfozach, z pewnością warto przeczytać!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zadziwiające i splatane ze sobą losy "zwykłych ludzi" : • Margot od Chłodni-za dnia kierowca TIRA,a w nocy,sza-tirówka, • Waldi Bacardi Mandarynka-pomocnik kowala,gwiazda Big Bradera, • Schwartze Gretchen-podstarzała fetyszystka w skórzanych ubraniach, • Ksiądz Marek-laska niech będzie z wami,chłopcy (i dziewczynki,też,oczywiście), • Św.Asia od Tirowcow-mamiący dziewczęcym głosem,zezowaty,gruby i łysy kaszalot, • Pani Kapral-była klawiszka i perwersyjna dyrektorka domu sierot. • Kulisy polskiego szoł biznesu,cudowne uzdrowienia,samochodowy przemyt.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Marivs
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo