Houston, mamy problem

Autor:
Katarzyna Grochola
Wydawca:
Wydawnictwo Literackie (2012)
ISBN:
978-83-08-05000-2, 978-83-08-05001-9
83-08-05000-2
Autotagi:
druk
literatura
4.1 (32 głosy)
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Katarzyna Grochola pokazuje tutaj świat w krzywym zwierciadle, ze swoim lekko ironicznym uśmieszkiem, który bardzo mi się podoba! Główny bohater na początku mnie drażnił - typowy maminsynek, jednak w miarę rozwoju wydarzeń daje poznać swoją drugą twarz... To w gruncie rzeczy bardzo wrażliwy, inteligentny, choć może zbyt impulsywny facet. Pod koniec książki następuje zaskakujący splot wydarzeń, więc pożera się wręcz kolejne strony, już coraz mniej ironiczne, za to wzruszające i pełne głębokich treści. Ciekawa, wartościowa książka, dobra do poczytania na wiosnę :)
    +4 trafna
  • Jestem bibliotekarką w bibliotece w Wijewie. Aktualnie czytam książkę. Bardzo polecam jest zabawna, odpreża i pozawla oderwać się od codziennych problemów. Jeśli masz doła, stresa itp. to polecam - zapomnisz o wszystkim!!!Najpierw jednak posprzątaj, ugotuj, wypierz bo jak zaczniesz czytać to już nic nie zrobisz.:):):)
    +4 trafna
  • Tym razem Grochola postanowiła rozłożyć na czynniki pierwsze duszę faceta. Bardzo miła, ciekawa i zaskakująca odmiana :) Czyta się pierwszorzędnie i z uśmiechem na buzi, zresztą jak wszystkie Jej książki.
    +3 trafna
  • Dobra powieść na złe samopoczucie i długie zimowe wieczory. Doskonałe studium psychologiczne typowego młodego maminsynka. Zabawa gwarantowana.
    +2 trafna
1 2 3 4
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
biblioteka59
amamak
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo