Anielski kokon

Autor:
Karolina Wilczyńska
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo MWK (2013)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-61065-79-1, 978-83-7976-101-2
978-83-7976-102-9, 978-83-7976-781-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.4 (7 głosów)

Każdy z nas inaczej postrzega świat i otaczającą go rzeczywistość. Czy jeśli ktoś wykracza poza normy, możemy mieć pewność, że to szaleniec? A może to my nie wiemy wszystkiego?

Olga ma trzydzieści lat, pracę w dużej korporacji, własne mieszkanie. I uwielbia zbierać aniołki. Ku uciesze nadopiekuńczej mamy spotyka się z przystojnym i bogatym mężczyzną. Niczego nie powinno jej brakować do szczęścia, a jednak…

Pewnego dnia otrzymuje na służbową skrzynkę pocztową dziwnego maila: ,,Zostałaś wybrana, by stać się aniołem’’. Myśli, że to żart, ale później zauważa obcego mężczyznę, który ją obserwuje. Najpierw wzbudza to w niej strach, potem złość, ale w końcu Olga postanawia rozmówić się z tajemniczym obserwatorem. Mężczyzna przekonuje ją, że została wybrana, aby czynić dobro.

Karolina Wilczyńska, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, proponuje czytelnikom nieoczywistą i intrygującą podróż do wewnętrznego świata swojej bohaterki. Sami zdecydujcie, co jest prawdą, a co tylko złudzeniem – jeżeli potraficie…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nostalgiczna , smutna . • Zostawia czytelnika z dużą ilością rozmyśleń . • Polecam .
  • Jednak nie mój klimat
  • "Anielski kokon" to książka, która wywołała u mnie zamęt i mieszane uczucia. Piękna okładka, która skrywa ciekawą, intrygującą i nieoczywistą treść. • Momentami podczas czytania nic nie rozumiałam, ale nie mogłam się wprost od niej oderwać. • Autorka książki zabiera czytelnika w wewnętrzny świat swojej bohaterki, pokazuje jej pogląd na pewne sprawy i misję, którą ma wykonać. Książka zmusza do refleksji, zastanowienia się nad własnym życiem, nad swoim postępowaniem. Nad tym, czy lepiej jest być dobrym i szlachetnym, czy raczej obojętnym na otaczający nas świat. • Nie jest to łatwa i lekka lektura, nie da się jej też jednoznacznie ocenić. Na pewno nie można przejść obok niej obojętnie. Na pewno warto po nią sięgnąć i wyrobić sobie własne zdanie. Do czego Was zachęcam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo