Jutro pachnie cynamonem

Autor:
Anna Szczęsna
Wydawca:
Wydawnictwo Lucky (2014-2015)
Wydane w seriach:
Z Kobiecej Szuflady
ISBN:
978-83-62502-89-9, 978-83062502-89-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
3.6 (5 głosów)

Kolejna ciepła opowieść autorki "Smutku Gabi" Wiktoria właśnie zerwała ze swoim chłopakiem i liże rany, uciekając do obcego miasta. Wynajmuje pokój u dojrzałej, statecznej Małgorzaty. Razem z nimi mieszka też Lidka- odpychająca i niesympatyczna na pierwszy rzut oka dziewczyna. Między współlokatorkami kiełkuje niełatwa przyjaźń. Domową sielankę pachnącą ciastem komplikuje jednak miłość pukająca do drzwi... Czy przyjaźń między kobietami przetrwa? Czy wszystkie trzy odważą się zapomnieć o przeszłości i przyjmą to co, przynosi przyszłość ?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Jutro pachnie cynamonem" Anny Szczęsnej to druga książka autorki po "Smutku Gabi". • Mamy okazje poznać tu historię Wiktorii, która po rozstaniu z narzeczonym postanawia zacząć wszystko od nowa. Pozostawia więc za sobą smutne wspomnienia oraz Warszawę i ślepy los wysyła ja do Włocławka, aby zacząć wszystko raz jeszcze. Tak oto trafia do domu Małgorzaty, w którym poznaje również Lidkę. Trzy różne kobiety pod jednym dachem, każda ma swoje sekrety i tajemnice. Małgosia - matkująca dziewczynom, dokarmiająca je i nietuzinkowa, natomiast Lidka - zbuntowana dusza, żaden dresiarz z okolicy jej niestraszny. • Wiktoria pozna Huberta i to przy nim będzie odkrywać miłość na nowo, a Lidka poczuje do Łysego coś więcej niż przyjaźń. Czy między ojcem Wiktorii a Małgosią narodzi się uczucie? Jednak wszystkie trzy panie zmagają się z przeszłością, która ujawnia się w najmniej sprzyjającym momencie. czy odnajdą swoje szczęście? Jak potoczą się ich losy i czy będą pachnące cynamonem? • Optymistyczna lektura o międzypokoleniowej przyjaźni trzech różnych od siebie kobiet. Książka pokazuje nam, że warto zwrócić uwagę na drugiego człowieka i posłuchać co ma nam do powiedzenia. Lekka lektura na jesienne popołudnie, pozwala nam poznać nieznane zakątki Włocławka i zachęca do jego odwiedzenia. Początek jest troszkę nużący jednak wraz z upływem stron historia wciąga coraz bardziej, a niekiedy wręcz rozbawia. Temat dość typowy - rozstanie, wyjazd, nowe życie w nowym otoczeniu jednak zachęcam was do przeczytania. Mówią, żeby nie oceniać książki po okładce - jednak tu mamy zarówno dobrą okładkę jak i treść. • Za udostępnienie egzemplarza dziękuję LUCKY Wydawnictwo oraz zapraszam do polubienia ich strony.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
magdalena.marciniak
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo