Zwierciadło pęka w odłamków stos

Tytuł oryginalny:
Mirror crack'd from side to side
Tłumacz:
Elżbieta Gepfert
Autor:
Agatha Christie (1890-1976) ...
Wyd. w latach:
1994 - 2012
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.8 (5 głosów)

Gwiazda filmowa Marina Gregg kupuje Gossington Hall, dom, w którym przed laty znaleziono zwłoki młodej tancerki. Wkrótce urządza przyjęcie, na które zaprasza dawną właścicielkę domu, Dolly Bantry. W trakcie zabawy jedna z jej uczestniczek, Heather Badcock, zostaje otruta. Okazuje się, że kobieta rozlała drinka i Marina Gregg oddała jej swego. Policja podejrzewa, że to aktorka miała być ofiarą, tym bardziej, że pani Badcock nie miała żadnych wrogów. Wkrótce okazuje się, że na przyjęciu przebywało wiele osób, mogących źle życzyć Marinie Gregg. Wychodzi też na jaw, że aktorka od pewnego czasu dostawała dziwne listy z pogróżkami. Dolly Bantry prosi o pomoc w wyjaśnieniu tajemnicy przyjaciółkę, pannę Marple.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tym razem panna Jane Marple nie wydaje się być główną postacią w tej opowieści. Jest nią Dermot Craddock ze Scotland Yardu (krewny panny Marple), prowadzący śledztwo w sprawie popełnionego w biały dzień, podczas towarzyskiego przyjęcia, zabójstwa pewnej kobiety. Czyżby omyłkowo? • Jane Marple w końcu wkroczy do akcji, gdy policyjne dochodzenie zabrnie w ślepą uliczkę. • Świetnie pomyślane, Agatha Christie w znakomitej formie. Warto przeczytać, zwracając uwagę na pozornie mało istotne drobiazgi, choć i tak finał okaże się zaskakujący.
  • Świetna, niep­rzew­idyw­alna­ historia i wyjaśnienie, które bardzo zaskakuje! Zdecydowanie polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Tłumacz:Elżbieta Gepfert
Autorzy:Agatha Christie (1890-1976) Mary Westmacott (1890-1976)
Wydawcy:Wydawnictwo Dolnośląskie (2000-2012) Wydawnictwo Dolnośląskie Oddział Publicat (2011) Oddział Publicat (2009) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (1994-2003) Hachette Livre Polska (2002)
Serie wydawnicze:Seria z Gawronem Biblioteczka Konesera Biblioteczka Konesera - Prószyński i S-ka Panna Marple Duże Litery Seria z Krukiem Seria z Gawronem - Wydawnictwo Dolnośląskie
ISBN:83-7023-817-3 83-7184-151-5 83-7337-486-8 83-7384-384-1 83-85661-33-6 978-83-245-8846-6 978-83-7337-486-8
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 34 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo