Zapomnij ze mną

Tytuł oryginalny:
Fall with me
Inne tytuły:
Zapomnij ze mną T. 1
Autorzy:
J. Lynn
Jennifer L. Armentrout
Tłumacz:
Julia Wolin
Wydawca:
Wydawnictwo AMBER (2014-2015)
ISBN:
978-83-241-5387-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
5.0

Ile razy pierwsza miłość może dać drugą szansę? Roxy pracuje w barze, choć ma duszę artystki. Zawsze marzyła, by tylko malować. I marzyła o Reesie, chłopaku z sąsiedztwa, w którym zakochała się w liceum. Rok temu spotkali się znowu i… Roxy nie chce pamiętać o tamtej nocy. O tamtej nocy nie chce pamiętać też Reece. Ale szuka każdej okazji, by powrócić w życie Roxy. Może wreszcie będą mogli być szczęśliwi. Jeśli ich przyszłości nie przekreśli przeszłość. Jeśli zdołają przezwyciężyć wstyd i poczucie winy, dawną tragedię i nową groźbę…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Zapomnij ze mna” to kolejna część serii Czekam na ciebie autorstwa J. Lynn. Autorka wykazuje się coraz to większym zaangażowaniem w tworzenie, a także urozmaicanie swoich powieści w dobrze dopracowane wątki kryminalne. Podobnie jak w „Zostań ze mną” J.Lynn wzbogaciła czytelnikowi czas o wątek prześladowania głównej bohaterki. • Roxy to odważna i pewna siebie kobieta, artystka, która robi wszystko aby zadowolić wszystkich wokoło, lecz zapomina o sobie. Wszystko się układało po jej myśli, dopóki nie stanął na jej drodze Reece. Mężczyzna z jej marzeń, z którym przeżyła jednorazową przygodę, której na jej nieszczęście on nie pamięta. Ona za wszelką cenę stara się zrobić to samo, jednak los bywa przewrotny i wszystko co dzieje się wokoło niej przypomina jej o Reece’ie, co stara się pokazywać na malowanych przez siebie obrazach. On podobnie jak Roxy pragnie zapomnieć o przeszłości, całkowicie odmiennej niż normalnych ludzi. Ma za sobą ciężkie lata w policji, których skutki czuje do dnia dzisiejszego. Nie są to efekty widoczne w psychice, ale i również cielesne. Ich świat zderza się w niespotykanym momencie. Roxy niestety nie może czuć się bezpieczna, chociaż z początku sygnały świadczące o czymś groźnym, traktuje lekkomyślnie, z czasem zauważa, że coś złego się dzieje naprawdę. Wtedy to jedynym ratunkiem dla niej okazuje się Reece. Ta część serii podobnie jak „Pozwól mi pragnąć” należy do grona moich ulubionych. Akcja jest wciągająca, czytelnik jest zaangażowany w całą dziejącą się sytuację. Nic do końca powieści nie jest jasne, my możemy się tylko pewnych faktów domyślać, ale cała zagadka zostaje rozstrzygnięta dopiero w końcowych stronach książki. Lubię, bardzo lubię takie momenty, kiedy robię przerwę od czytania, czy jestem zmuszona się oderwać, a w głowie nadal mam tych bohaterów, i myślę, o co tutaj chodzi? Kto jest zamieszany w to? J. Lynn się to udało. Bezsprzecznie i bezceremonialnie. Widać w takich właśnie powieściach jej doświadczenie w pisaniu, tyle książek ma na swoim koncie, a nadal potrafi czytelnika zaskoczyć. • Z czystym sercem mogę Wam polecić te dwa tomy „Zapomnij ze mną”. Ja czuje, że długo nie zapomnę cyklu stworzonego przez Panią Lynn. Oby i Wam towarzyszyło takie odczucie! Polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo