Ósmy grzech główny

Tytuł oryginalny:
Achte Sünde
Autor:
Philipp Vandenberg
Tłumacz:
Julian Brudzewski
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2008-2009)
ISBN:
978-83-7508-087-2, 83-7508-087-2
978-83-7508-2, 977-83-7508-087-12
Autotagi:
druk
książki
powieści
4.3 (3 głosy)

Niemiecki antykwariusz Lukas Malberg pojawia się w Rzymie z nadzieją okazyjnego zakupu cennego księgozbioru pewnej starej markizy. Lecz oto nagle zostaje wplątany w sprawę morderstwa - znajduje zwłoki Marleny, swojej znajomej jeszcze z czasów szkolnych. Kilka dni później Marlena zostaje pochowana anonimowo , a na pogrzebie obecni są watykańscy dostojnicy. Co łączyło Marlenę ze Stolicą Apostolską? Malberg, podejrzany o zabójstwo, chce poznać prawdę, wkraczając tym samym w nieznany mu wcześniej mroczny świat: pilnie strzeżone tajemnice Watykanu, ogromne pieniądze, Całun Turyński, egzorcyzmy, potajemne eksperymenty naukowe.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Młody niemiecki antykwariusz Lukas Malberg przybywa do Rzymu aby dokonać wyceny pewnego księgozbioru pewnej markizy, korzystając z okazji postanawia odwiedzić znajomą jeszcze z czasów szkolnych • - Marlenę. Niestety znajduje ją martwą, a dodatkowo zostaje wplątany w jej tajemnicze morderstwo. • Kilka dni później zostaje ona pochowana anonimowo, a na pogrzebie obecni są watykańscy dostojnicy. Co łączyło Marlenę ze Stolicą. Na te i wiele innych pytań będzie musiał Lukas Malberg znaleźć odpowiedź. • Książka od pierwszych do ostatnich stron powoduje to że nie odłożysz tej książki. Spisek, tajemnice, historyczne fakty to wszystko jest w tej pozycji. • Dla osób lubiących zagadki Watykany, polecam. Na pewno każdy kto sięgnie po tę książkę nie będzie zawiedziony.
  • W stylu Dana Browna niezle się czyta
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo