Kołem się toczy:

przez Kaukaz i Bliski Wschód

Autor:
Karol Werner
Wydawcy:
Wydawnictwo Buk Rower (2015)
Legimi (2015)
ISBN:
978-83-64131-18-9, 978-83-64131-20-2
Autotagi:
druk
literatura

Karol Werner - bloger, jeden z bardziej rozpoznawalnych podróżników rowerowych młodego pokolenia - odwiedza miejsca, gdzie przybysz znad Bałtyku jest atrakcją równą niedźwiedziowi na Krupówkach. Książka Kołem się toczy jest jego literackim debiutem. To relacja z siedmiu tysięcy kilometrów rowerowej przygody wiodącej przez Gruzję, Armenię, Iran, Irak i Turcję, która tylko w nieznacznym stopniu pokrywa się z dotychczasową twórczością blogerską autora.

Karol dzieli się z czytelnikiem emocjami towarzyszącymi jego przygodom - nieplanowanemu noclegowi przy mocno patrolowanej granicy armeńsko-irańskiej, spotkaniu z iracką policją, które zaczyna się od niewinnej herbaty a kończy na dokładnym kipiszu rowerowych sakw. Autor nie ukrywa obaw i napięć towarzyszących eskapadzie, zawsze jednak wygrywa radość z każdego kilometra po górach Kaukazu, pustyni i wdzięczność za kolejne ciepłe słowo lub zaproszenie na czaj.

Blog Karola Wernera Kołem Się Toczy (kolemsietoczy.pl) otrzymał w 2013 roku główne wyróżnienie w prestiżowym konkursie Blog Roku organizowanym przez Onet.pl.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo