Na statku pirackim przez cały rok

Tytuł oryginalny:
Round the clock
Inne tytuły:
Bateau pirate au fil des mois
Tłumacz:
Elżbieta Derelkowska
Ilustracje:
Inklink
Wydawcy:
Bauer-Weltbild Media Sp. z. o. o (2009)
Klub dla Ciebie - Bauer-Weltbild Media (2009)
Weltbild Polska
ISBN:
978-83-258-0045-1
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
opowiadania
publikacje popularnonaukowe
3.5 (2 głosy)

Od zaokrętowania do ataku, od burzy do katastrofy ─ przez cały rok życie na statku pirackim pełne jest najrozmaitszych wydarzeń. Przyglądając się ilustracjom dziecko może przeżyć fantastyczne przygody podczas podróży z piratami! Dzięki zakładkom widocznym z prawej strony może podróżować w czasie i zobaczyć, co się dzieje na statku w różnych miesiącach. Dobrą zabawą będzie odnajdywanie rozmaitych postaci i przedmiotów na każdym etapie tej wspaniałej przygody! Niektóre części statku specjalnie nie zostały narysowane, żeby można było zobaczyć także to, co dzieje się pod pokładem.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka typu wyszukiwanka, z ilustracjami opatrzonymi nierozbudowaną częścią opisową przedstawionych wydarzeń. Kreskówkowe, dowcipne, pełne szczegółów ilustracje w nierażącej palecie barw. Różnorodność przedstawionych sytuacji z życia piratów zachęca do sięgania do książki więcej jak raz. Każda ze stron inspiruje dziecko z bogatą wyobraźnią do zainicjowania lub podjęcia zaproponowanych zabaw. Nic w książce nie razi, humoru dla starszych znajdzie się wystarczająco dużo, by rodzic z przyjemnością spędził nad wyszukiwaniem sporo czasu z dzieckiem. Mało jasny jest jedynie podział ilustracji na poszczególne miesiące - nie wszystkie są wymienione, szkoda.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo