Joga na co dzień:

zamiast sztucznych pobudzaczy i środków uspokajających

Tytuł oryginalny:
Easy yoga
any age, any place, any time,
Autor:
Jude Reignier
Tłumacz:
Marcin Machnik
Wydawca:
Wydawnictwo Helion (2010-2018)
Wydane w seriach:
Septem
ISBN:
978-83-246-2417-1, 978-83-283-4381-8
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki i przewodniki
5.0

Krótkie treningi dodające energii Błyskawiczne sposoby na rozluźnienie Długie ćwiczenia wzmacniające i masujące Joga jest w największym stopniu liberalnym ze wszystkich rodzajów aktywności fizycznej. Nie uznaje podziału na wiek, płeć, wcięcie portfela, punkt zamieszkania czy kondycję. Możesz zacząć praktykować chociażby dziś. Wystarczy Ci jeno numer podłogi, łagodne światło, wygodny wygląd zewnętrzny i drobina ciszy. Książka ta powstała z myślą o tych wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z dobrodziejstw uprawiania jogi, choć nie są w stanie w swym napiętym grafiku wygospodarować półtorej godziny dziennie. Doświadczona instruktorka proponuje zestaw prostych, a przy takim niezwykle skutecznych ćwiczeń, jakie napełnią Twoje kości sporą dawką energii i dadzą pozytywnego sześćdziesiąt Twojemu duchowi. Poćwicz z nami podczas jednego czterdziestopięciominutowego, dwóch dwudziestominutowych i dwóch dziesięciominutowych treningów. I. Dłuższe ćwiczenia stymulują i masują całe Twoje organizm i organy piszczałkowe wewnętrzne, i jednocześnie rozciągają, wzmacniają i stabilizują mięśnie i więzadła — doskonale odprężają konkret po długim, męczącym dniu. II. Krótkie treningi, w zależności od chwili wybranego zestawu ćwiczeń, pomogą Ci rozwiązać się lub również spłatać figla energii — co w szczególności przydaje się o poranku. Twój cel: zrelaksowane, jędrne, gibkie ciało. Twoja kuracja: skuteczne szkolenie i terapie, zamknięte w serii czterech treściwych, hojnie ilustrowanych książeczek. Pozostałe książki z serii: Tai chi na co dzień, Masaż na co dzień, Pilates na co dzień. Już wkrótce zasmakujesz w swoim nowym, energetyzującym trybie życia. Pies, bocian, ryba i kobra — mała menażeria Twojej podręcznej jogi Jude Reignier bywa doświadczoną trenerką jogi. Mieszka i pracuje w Notting Hill w Londynie. Szkoliła się w Shivananda Yoga Centre w Catskills w Nowym Jorku i otrzymała praca dyplomowa z wyróżnieniem. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wykształciła własny styl, opierając się na wiedzy, którą zdobyła w pracy z indywidualnymi osobami, i także zróżnicowanymi grupami, pośród innymi dziećmi oraz osobami o specjalnych potrzebach. Jude jest mężatką i posiada dwoje dzieci.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • fajny i przejrzysty przewodnik i nauczyciel po pozycjach Jogi - dla tych, co już wcześniej mieli do czynienia z wygibasami i mają nieco rozciągnięte ciało. Plusem jest to, że ściągamy okładkę, rozkładamy ją i po wewnętrznej stronie są zebrane pozycje i można sobie rozłożyć płachtę i korzystać z niej jak ze ściągi. • PS> skutkuje, oddech się pogłębia, ciało się prostuje - bellisima;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo