Drugi brzeg

Autor:
Michał Gołkowski
Ilustracje:
Szymon Radomski
Wydawcy:
Legimi (2020)
Fabryka Słów (2014-2020)
Wydane w seriach:
Fabryczna Zona
S.T.A.L.K.E.R
Miszka
Seria Fabryczna Zona
ISBN:
978-83-7574-993-9, 978-83-7574-997-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.2 (5 głosów)

Kontynuacja przebojowego Ołowianego Świtu

Prypeć – wymarłe, modelowe miasto-antychryst w idealnym socjalistycznym raju bez Boga

Wyścig z czasem w świecie po katastrofie. Stalker Miszka przechodzi na prawy brzeg rzeki – nigdy wcześniej tak daleko nie zabrnął.

Podróż do Serca Zony: Martwe Miasto, Oko Moskwy i czarnobylskie cmentarzysko statków w otoczeniu lasów i bagien.

Naprawdę samotny jesteś tylko w ciemności - wejdź do Zony i poczuj się elementem uniwersum S.T.A.L.K.E.R..

Przed nami wyprawa w nieznane. Przed nami drugi brzeg.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kawał świetnego postapo w klimatach Czarnobylskiej Zony. Gołkowski pisze lepiej i lepiej umie uchwycić klimat tego świata od rosyjskich pierwowzorów.
  • Książka zapierająca dech w piersiach... • Poznajemy tę część Zony, którą każdy zna z gazet, w tym wymarłe miasto Prypeć. Pokazana jest walka wewnętrzna człowieka z przeciwieństwami i lękiem. Misza poznaje nowych towarzyszy, których niestety będzie musiał opuścić. Wchodzi też wgłąb siebie i każdego dnia przeżywa coraz gorsze koszmary, które w końcu będą miały swój kres w miejscu ze wspomnień. • Czytanie tej książki to czysta przyjemność. • Nie mogę doczekać się kolejnej części opowiadającej o przygodach tego bohatera.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo