Byliśmy łgarzami

Tytuł oryginalny:
We were liars
Autor:
Emily Lockhart
Lektor:
Agata Darnowska
Tłumacz:
Janusz Maćczak
Wyd. w latach:
2013 - 2022
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21950-21967
ISBN:
978-83-280-1760-3, 978-83-280-2005-4
978-83-67195-00-3, 978-83-67195-01-0
Autotagi:
audiobooki
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (5 głosów)

Piękna, bogata rodzina. Prywatna wyspa. Błyskotliwa dziewczyna i pełen pasji chłopak. Czwórka przyjaciół – Łgarzy – których związek okazuje się destrukcyjny.

Wypadek. Sekret. Trauma. Piramida kłamstw.

Przeczytaj. A jeśli ktoś cię zapyta, jak się kończy, KŁAM BEZ SKRUPUŁÓW.

Cadence Sinclair Eastman jest najstarszą wnuczką multimilionera Harrisa Sinclaira. Rodzina Sinclairów jest bardzo, bardzo bogata, wyrafinowana i pozornie doskonała. Cadence jednak wie, że to gra pozorów, a Sinclerowie zrobią wszystko, by nikt nie poznał, jaka jest prawda. Rodzina spędza każde lato na wyspie. Jednak nie każde lato jest takie samo… Coś się przydarzyło Cadence w wakacje dwa lata temu, czwórka Łgarzy pojawia się więc na wyspie ponownie, by pomóc dziewczynie przypomnieć sobie ten incydent.

Książka E. Lockhart to intrygująca, klimatyczna opowieść o dramacie rodzinnym, którego korzenie sięgają wcześniejszych pokoleń. Jest przypowieścią o tym, że przywileje bardziej mogą ograniczać niż pomagać.

Uwodzi scenerią odległej wyspy, opisem wakacyjnej miłości, aluzjami do Wichrowych Wzgórz Emily Brontë i milionami domysłów, jakie czytelnicy snują w trakcie lektury.

A zakończenie? Jest niesamowite. Ale nie zdradzimy żadnych szczegółów!

Byliśmy łgarzami została wyróżniona nagrodą Goodreads Choice Award. Błyskawicznie zdobyła uznanie krytyków i popularność czytelników, niezależnie od wieku – jej bohaterami są nastolatkowie, którzy wchodzą w interakcje z niedoskonałymi dorosłymi, jak i ci niedoskonali dorośli, których zachowania i czyny mają istotny wpływ na rozwój akcji.

Uznawana za najlepszą książkę beletrystyczną dla młodzieży w 2015 roku. Przez 13 tygodni utrzymywała się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „New York Timesa” w kategorii książek dla młodzieży.

Recenzent amerykańskiego magazynu „Publishers Weekly” emocjonował się: „Lockhart napisała thriller z zakończeniem, którego większość czytelników się nie domyśli – tak niesamowitym, że niektórzy zechcą natychmiast przeczytać książkę ponownie, aby zrozumieć, dlaczego go nie odgadli”. Amerykański wydawca starał się otoczyć książkę nimbem tajemnicy – materiały promocyjne zachęcały czytelników, którzy już znali powieść, by zapytani o jej zakończenie, „po prostu kłamali”.

„Pasjonująca, wspaniała i piekielnie inteligentna książka, której z pewnością nie zapomnicie”. John Green, autor powieści Gwiazd naszych wina

Już wkrótce ukaże się Rodzina łgarzy – szokujący prequel. Czy Sinclairowie mają kłamstwo w genach?…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21955
Autor:Emily Lockhart
Lektor:Agata Darnowska
Tłumacz:Janusz Maćczak
oraz:Agata Darnowska
Wydawcy:Poradnia K (2022) Legimi (2022) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2018-2019) IBUK Libra (2015) Ya (2015) Grupa Wydawnicza FOKSAL (2013-2015)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 21950-21967
ISBN:978-83-280-1760-3 978-83-280-2005-4 978-83-67195-00-3 978-83-67195-01-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo