Szafranowe niebo

Tłumacz:
Bożena Krzyżanowska
Autor:
Lesley Naa Norle Lokko
Wydawcy:
Świat Książki (2005-2015)
Świat Książki - Bertelsmann Media (2006)
ISBN:
978-83-247-0074-5, 978-83-7943-851-8
83-247-0074-5, 978-83-7973-851-8
Autotagi:
druk
powieści
3.8 (6 głosów)

Dwie siostry zakochane w jednym mężczyźnie. Pasjonująca powieść o miłości, rodzinie i żądzy władzy. Żona Angela, pochodząca z arystokratycznej rodziny, zakochała się przed laty w tajemniczym, przystojnym nieznajomym i mimo ostrzeżeń rodziców wyszła za niego za mąż. Kochanka Francesca, piękna włoska stewardessa, uznała, że dzięki Maxowi ma szansę wyrwać się z prowincji. Sall ma dwie córki i syna. Amber jest bardzo podobna do ojca - inteligentna, silna i konsekwentnie zmierzająca do celu, natomiast Paola - konsumpcyjnie nastawiona do życia - przy pomocy matki usiłuje znaleźć bogatego męża. Kiedy córki Maxa dorastają, zakochują się w tym samym mężczyźnie, wpływowym polityku z Mali, i żadna z nich nie ma zamiaru dzielić się nim z konkurentką. ..
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka zdecydowanie wciągająca! • Losy trzech przyjaciółek-silnej Amber,ubogiej emigrantki z Węgier Madeleine i szukającej swojego miejsca w życiu Becky-splatają się w dzieciństwie.Od tej pory ich los łączy się nierozerwalnie.Jesteśmy świadkami ich dorastania,wchodzenia w dorosłośc i związane z tym radości i smutki.Zanim osiągnął życiową stabilizację wiele przejdą,podejmą decyzje mające wpływ na ich dalsze losy. • Autorka przenosi nas w podróż po Afryce,Londynie i Francji wplatając w fabułę wątki polityczne. • Zdecydowanie mój faworyt wśród książek Lesley Lokko,czyta się jednym tchem i ciągle towarzyszy "głód" co dalej... Polecam :)
    +6 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo