Szybszy niż błyskawica:

autobiografia

Tytuł oryginalny:
Faster than lightning
my autobiography
Autorzy:
Usain Bolt
Matt Allen
Tłumacz:
Tomasz Szlagor
Wydawca:
Wydawnictwo Bukowy Las (2014)
ISBN:
978-83-63431-88-4
Autotagi:
druk
5.0

Usain Bolt dał się poznać jako fenomen na światową skalę, niezrównana ikona sportu swojego pokolenia. Wychowany w odległej wiosce na Jamajce, po raz pierwszy zabłysnął sprinterskim talentem jako nastolatek, gdy w 2004 roku ustanowił nowy rekord świata juniorów. Od tego czasu w brawurowym stylu torował sobie drogę do lekkoatletycznego panteonu, a jego rywale padali kolejno, jak kostki domina. Zdobył sześć złotych medali olimpijskich i ustanawiał rekordy świata na dystansach 100, 200 i 400 metrów. Jego status najszybszego człowieka w historii jest bezdyskusyjny. W książce, swojej pierwszej pełnej autobiografii, Usain Bolt ujawnia, jak naprawdę wygląda droga, która wiedzie do olimpijskich laurów. Opowiada o wyzwaniach, z którymi się mierzył w swym niezwykłym życiu. Dolegliwe schorzenie pleców omal nie zakończyło jego kariery, jeszcze zanim rozpoczęła się na dobre, a w 2009 roku, kiedy był już najsłynniejszą gwiazdą lekkoatletyki na świecie, omal nie zginął w wypadku samochodowym. Od samego początku przyciąga uwagę mediów, a jego styl bycia prowokuje krzykliwe nagłówki prasowe równie często, co jego sukcesy na bieżni. To książka pełna energii, swady i charyzmy Usaina. Nikt nie potrafiłby opowiedzieć tej historii lepiej niż on sam.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo fajna książka, nie nudzi, a przede wszystkim pokazuje, że trzeba czegoś więcej niż talent, żeby osiągnąć sukces.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo