Amazonia piekielne piękno:

kiedy przygoda zderza się z życiem

Autorzy:
Rafał Kośnik
Sylwia Kośnik
Wydawca:
Wydawnictwo Dobra Książka (2015)
Wydane w seriach:
Historia prawdziwa
ISBN:
978-83-941356-0-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
literatura
3.0

"Amazonia. Piekielne piękno" to opowieść o dwóch, samotnych, ekstremalnych wyprawach do dzikiej i fascynującej, a czasem przeklętej Amazonii. Bohater pokonuje ponad siedem tysięcy kilometrów tej niegościnnej dla obcych krainy, stając często oko w oko ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami. Pasja, marzenie, determinacja i siła woli w starciu z nieubłaganą naturą, wewnętrznymi rozterkami oraz niedoskonałością ludzkiego organizmu - to wszystko znajdzie w książce czytelnik, ciekawy świata, gotowy na dużą dawkę mocnych wrażeń. Istotnym oryginalnym walorem tej książki jest tzw. dwugłos - spojrzenie z kobiecej perspektywy na to niezwykłe przedsięwzięcie. Jak to jest żyć u boku mężczyzny porywanego spontanicznie przez własne emocje w świat, w świat, do którego trudno zaprosić najbliższych? Opowieść o przygodzie odważnego i silnego mężczyzny, w zderzeniu z uczuciami kobiety, która czeka - to koktajl emocji, w którym wzruszenie, lęk i dojmująca tęsknota stanowią podstawowe składniki.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zmaganie się z samym sobą i z otaczającą dziką przyrodą, a w tle tęsknota za domem i rodziną. Dobrze się czyta, chociaż niektóre fragmenty nudzą i spokojnie można byłoby się bez nich obejść. W tej kategorii książek wzorcem są książki Cejrowskiego, a tej pozycji do jego publikacji daleko.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo