Jedyne dziecko

Tytuł oryginalny:
Only child
Autor:
Jack Ketchum (1946-2018)
Tłumacz:
Bartosz Czartoryski
Lektor:
Robert Jarociński
Wydawcy:
Legimi (2017-2023)
Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2011-2023)
Wydawnictwo Parlando (2015-2017)
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0

Kolejna wstrząsająca powieść mistrza bezkompromisowej grozy, ukazująca, że człowiek jest największym z potworów. „Jedyne dziecko” to książka, obok której nie można przejść obojętnie.

Arthur Danse stąpa po ziemi z konkretnego powodu – by uświadomić ludziom, że ten świat jest mrocznym miejscem. Arthur nie uznaje odpowiedzi odmownej – karze za nią strachem i bólem bez względu na to, kim jesteś. Żoną. Kochanką. Przechodniem. Jego ośmioletnim synem...

Lydia McCloud miała nadzieję, że małżeństwo z Arthurem zrekompensuje jej wcześniejsze złe wybory. Że spotkała człowieka, który będzie ją chronił przez złem tego świata. Nie mogła się bardziej mylić. Prawdziwe zło odnajduje bowiem tuż obok siebie, kiedy Arthur pokazuje skrywane wcześniej oblicze.

Zdesperowana Lydia zmuszona jest stoczyć walkę o życie, w której stawką jest los jej jedynego dziecka. A Arthur wykorzysta każdą okazję, aby udowodnić, że nic i nikt nie jest w stanie odebrać mu jego własności.

Jack Ketchum u szczytu swoich przerażających możliwości. Wstrząsająca powieść.

Stephen King

„Jedyne dziecko” to powieść tylko dla ludzi o mocnych nerwach. I w tym akurat przypadku to nie jest wyświechtany zwrot – faktycznie trzeba mieć siłę, by przebrnąć przez brutalne opisy, przed którymi Ketchum się nie cofa. Czytanie takich książek boli. Ale to ból, który warto przeżyć, by uświadomić sobie, jakie zło nas otacza. Bo powieść, choć napisana niemal trzydzieści lat temu, wcale nie straciła na aktualności. Wystarczy pooglądać przez chwilę telewizję lub posłuchać radia, by się o tym przekonać.

Ewa Wrona, portalkryminalny.pl

Ta niezwykle niepokojąca powieść Ketchuma w bezkompromisowy sposób ukazuje skutki wykorzystywania dzieci, które przechodzą z pokolenia na pokolenie.

„Publishers Weekly”

Jeszcze nie trafiłem na książkę Jacka Ketchuma, która w jakikolwiek sposób by mnie rozczarowała, a „Jedyne dziecko” nie jest wyjątkiem. To powieść, którą z pewnością zapamiętasz i będziesz o niej myśleć jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Dave Simms, horrorworld.org

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nieco drażniąca książka z bardzo irytującym głównym "czarnym charakterem". Fakt, że jest podobno oparta na faktach sprawia, że jest na pewno bardziej niepokojąca.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jack Ketchum (1946-2018)
Tłumacz:Bartosz Czartoryski
Lektor:Robert Jarociński
Wydawcy:Legimi (2017-2023) Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2011-2023) Wydawnictwo Parlando (2015-2017)
ISBN:978-83-61386-07-0 978-83-67339-16-2 978-83-67339-93-3 978-83-947366-3-7 978-83-947366-7-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo