Epoka kamienia

Autor:
Michael Tummelhofer
Ilustracje:
Michael Menzel
Tłumacz:
Marek Mydel
Wydawcy:
Mindok (2011)
Hans im Gluck (2008)
ISBN:
8595558300082
Autotagi:
druk
gry planszowe
literatura
obiekty trójwymiarowe
4.5 (2 głosy)

Czasy były naprawdę trudne. Nasi przodkowie ciężko pracowali pochyleni nad drewnianymi pługami, siłą swych pleców i nóg próbując orać kamienistą ziemię. Postęp bynajmniej nie zatrzymał się na drewnianym pługu. Ludzie zawsze poszukiwali lepszych narzędzi oraz bujniejszych, przynoszących bogatsze plony roślin, mając nadzieję na uczynienie swojej pracy bardziej produktywną. W grze „Epoka kamienia” uczestnicy żyją w owych czasach dokładnie tak, jak żyli w nich nasi przodkowie. Zbierają drewno, odłupują kamienie i wymywają złoto z rzeki. Prowadzą swobodny handel rozbudowując swoje wioski i osiągając tym samym wyższy poziom cywilizacyjnego rozwoju. Rywalizują ze sobą o żywność w prehistorycznych czasach, wykorzystując tak szczęście, jak i umiejętności planowania. Wszystko to sprawia, że Epoka kamienia to nadzwyczaj ekscytująca i interesująca gra. Ryzykuj i rozwijaj się, jak to robili twoi przodkowie – tylko wtedy zasłużysz na szacunek swego plemienia! Epoka kamienia – ekscytująca podróż w przeszłość!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Klasyczna gra oparta na mechanice worker placement -> ustawianiu robotników na planszy w celu wykonywania różnych zadań lub zdobywania surowców. Świetna gra. Grałem z 6 letnim synem i był zachwycony. Gra oferuje bardzo dużo opcji zbierania punktów i może być męcząca dla osób nieumiejących szybko podejmować decyzji. Gra jest całkiem klimatyczna. Polecam spróbować.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo