Mowa ciała kłamców:

od niewinnych kłamstw do patologicznych oszustw

Autor:
Lillian Glass
Tłumacz:
Magdalena Hermanowska
Wyd. w latach:
2014 - 2023
ISBN:
978-83-7818-305-1, 978-83-7818-568-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...

Od niewinnych kłamstw do patologicznych oszustw.

ZOSTAŃ ŻYWYM WYKRYWACZEM KŁAMSTW!

Nieważne, jak bardzo jesteś inteligentny, doświadczony, bogaty czy wpływowy każdy może zostać oszukany lub paść ofiarą naciągaczy. Jeśli nie chcesz, by okłamał cię partner w interesach, współpracownik, przyjaciel czy współmałżonek, poznaj mowę ciała kłamców.

Doktor Lillian Glass, zawodowo demaskująca oszustów we współpracy z wymiarem sprawiedliwości, dzieli się tu swoimi metodami. Dzięki niej dowiesz się m.in.:

jakie gesty, mimika i sposób mówienia zdradzają kłamcę;

jak rozpoznać oszusta w sieci;

jakie sygnały wskazują, że partner może zdradzać;

jak oceniać wiarygodność polityków i ludzi z pierwszych stron gazet.

Naukę wykrywania fałszu ułatwią zdjęcia i analizy zachowania sławnych ludzi uchwyconych w momencie, gdy skłamali (na przykład Billa Clintona, Lancea Armstronga, Tigera Woodsa, O.J. Simpsona, Lindsay Lohan, Katie Holmes i Toma Cruisea, Angeliny Jolie i Brada Pitta).

Doktor Lillian Glass jest uznanym analitykiem behawioralnym i ekspertem w dziedzinie mowy ciała. Współpracuje z policją i FBI oraz jest biegłym sądowym. Często występuje w charakterze specjalistki w takich programach telewizyjnych, jak Good Morning America, Entertainment Today czy amerykańskie edycje Tańca z gwiazdami i Milionerów, a także w kanałach informacyjnych, jak CNN i Fox News. Jest autorką kilkunastu książek, w tym wydanych przez REBIS poczytnych tytułów Toksyczni ludzie, Toksyczni mężczyźni i Wiem, o czym myślisz.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:od niewinnych kłamstw do patologicznych oszustw
Autor:Lillian Glass
Tłumacz:Magdalena Hermanowska
Wydawcy:Legimi (2016-2023) Rebis (2014-2023) Dom Wydawniczy REBIS (2014) NASBI (2014) IBUK Libra (2014) ebookpoint BIBLIO (2014)
ISBN:978-83-7818-305-1 978-83-7818-568-0
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki literatura zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo