Sekret czarownicy

Autor:
Anna Klejzerowicz
Wyd. w latach:
2014 - 2021
Wydane w seriach:
Czarownica
Duże Litery
ISBN:
978-83-66790-94-0, 978-83-66989-45-0
978-83-7961-024-2, 978-83-7961-906-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (7 głosów)

Kolejna po "Czarownicy" i "Córce czarownicy" powieść, traktująca o poszukiwaniu siebie, własnych korzeni czy może źródeł, z których bierze się nasze życie, świadomość i tożsamość. Problemy młodego małżeństwa - wynikające z odmiennych oczekiwań, z banalnych życiowych nieporozumień - splatają się z potrzebą zgłębienia wiedzy o własnych korzeniach, historii, kulturze. Czy coś łączy ludzi żyjących w innym czasie, lecz w tym samym miejscu? Jakaś "energia"? A może po prostu pamięć, zakodowana gdzieś głęboko w podświadomości? W pobliskiej miejscowości archeolodzy odkrywają zamurowaną w czasach krzyżackich tajną kryptę, a w niej szczątki rycerza. Analiza kości wskazuje, że kilkaset lat temu człowiek ten padł ofiarą zbrodni. Krzyżak to, a może. templariusz? Jak poznać prawdę? Przy okazji znaleziony zostaje ślad pewnej średniowiecznej "czarownicy". Życie bohaterów zaczyna splatać się w symboliczny sposób z losem ludzi sprzed wieków. Uczucia są wszak niezmienne. Anna Klejzerowicz - pisarka, publicystka, fotograf, redaktor. Gdańszczanka. Autorka opowiadań i powieści kryminalnych, obyczajowych oraz opowieści grozy. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie jako fotograf i redaktor publikacji teatralnych. Z wykształcenia mgr resocjalizacji, prywatnie kociara, miłośniczka gór, książek, sztuki - a w szczególności drzeworytu japońskiego ukiyo-e - oraz historii i zabytków swojego regionu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ten tom trochę mnie rozczarował. O ile poprzedni był naprawdę fajny i wciągający w tym nie działo się nic ciekawego. Tzn spodziewałam się jakiegoś romansu , skarbu wszystko się ładnie zapowiadało, ale się rozczarowałam. • Podobała mi się historia którą Gosia stworzyła na portal.
  • Wątek obyczajowy urozmaica legenda o skarbie i zakazanej miłości. • Powieść czyta się lekko i przyjemnie. Zawiera sporo prawd życiowych. Plecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
izabelasliwinska
Opis
Inne tytuły:Sekret Czarownicy. T.3
Autor:Anna Klejzerowicz
Wydawcy:Replika Aleksander Szabliński (2021) IBUK Libra (2021) ebookpoint BIBLIO (2021) Legimi (2019-2021) Prószyński i Spółka (2019) Prószyński Media (2014) NASBI (2014)
Serie wydawnicze:Czarownica Duże Litery
ISBN:978-83-66790-94-0 978-83-66989-45-0 978-83-7961-024-2 978-83-7961-906-1
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo