Nowe przygody Mikołajka

Autorzy:
René Goscinny (1926-1977)
Jean-Jacques Sempé (1932-2022)
Tłumacz:
Barbara Grzegorzewska
Lektorzy:
Jerzy Stuhr (1947-2024)
Maciej Stuhr
Wydawca:
Znak (2007-2012)
ISBN:
978-83-240-0877-3, 978-83-240-1977-9
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
MP3
5.0 (2 głosy)

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempe pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade! Kultowe opowiadania o małym urwisie w mistrzowskim wykonaniu Jerzego i Macieja Stuhrów. Doskonałe do wspólnego rodzinnego słuchania!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Płyty skrywają 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań i serwują wspaniałą 10-godzinną ucztę słuchania i rozpływania się w historiach jakie spotykają Mikołaja, Alcesta, który bez przerwy je, Gotfryda, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos - nie wiedzieć czemu, i Rosoła, nauczyciela, który zawsze każe patrzeć sobie w oczy a te są przecież w rosole. • Ale nie tylko kumple rządzą w życiu Mikołaja. Jest i sąsiadka Jadwinia o blond włoskach i niebieskich oczach, z którą Mikołaj planuje się ożenić;) I sąsiad Pan Bledurt, który nie wiedzieć czemu nie lubi taty Mikołaja • Każda płyta to godzina słuchania i 8-9 rozdziałów. To jest arcydzieło - nie boję się użyć tego słowa. Mistrzowsko mamy ukazane, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. • Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo